YEREL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 16:23   Güncelleme : 10-01-2022 16:45

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJLARI

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

YAPICI’nın mesajı şu şekilde;

“Büyük bir fedakârlık içerisinde, gerektiğinde çok zor şartlar altında görevlerini yerine getiren gazetecilerimiz, birey ve toplumların ihtiyaç duyulan haberlere tarafsız ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlayan; böylelikle toplumların aydınlanmasında ve demokratik olgunluğa erişmelerinde büyük katkıları olan önemli bir mesleği icra etmektedirler.       

Basın camiası, ilçemizin, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınması için yürütülmekte olan çalışmalar ve projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de büyük ölçüde katkı sunmaktadır. Basınımızın güçlenmesi, İlçemizin güçlenmesi demektir. Zor şartlar altında, fedakârca yapılan gazetecilik, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak vatandaşın en doğal hakkı olan doğru ve eksiksiz bilgi almaları için çalışmaktadır. Kamuoyunu bilgilendirmek için günün her saati haber peşinde koşan gazetecilerimiz, sorumluluk duygusu içinde vatandaşları gelişen olaylar hakkında aydınlatmak için büyük bir özveri ile çalışırken önemli bir kamu görevini de icra etmektedirler. Bu açıdan basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde İlçemizdeki basın mensuplarımız başta olmak üzere, tüm gazetecilerimizin “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. “

POSBIYIK:’ÖZVERİYLE ÇALIŞAN TÜM GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN’

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil POSBIYIK’ta, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, “Tarafsız ve ilkeli habercilik anlayışıyla, halkın haber alma özgürlüğü doğrultusunda özveriyle çalışan tüm gazetecilerin 10 Ocak #ÇalışanGazetecilerGünü kutlu olsun.”dedi.

ERTUĞRUL:’GAZETECİLİK KUTSAL BİR MESLEK’

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr.  Eylem Ertuğ ERTUĞRUL’da yayınladığı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında, “Gazetecilik, halkımızın haber alma hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri bünyesinde barındıran önemli bir meslektir.

Bu mesleği icra etmekte olan emekçi gazeteci arkadaşlarımız da ilkeli yayıncılık anlayışı çerçevesinde olayları tarafsız bir şekilde halka aktarmakta, bir anlamda kamu vicdanının sesi olmaktadırlar. Demokrasilerin vazgeçilmez unsurları olan basın ve medya, aynı zamanda kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayan düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün en etkin araçlarıdır.

Halkı bilgilendirmek maksadıyla, mesai mefhumu olmadan her şart altında görevini yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımızın özverileri bütün takdirlerin üzerindedir.

Bu vesileyle; Bölgemiz halkına sunmuş oldukları hizmetten dolayı bölgemizdeki tüm basın-yayın kuruluşlarının temsilci ve çalışanlarının, kamuoyunun gözü kulağı olan gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, mesailerinde kolaylıklar, görevlerinde üstün başarılar dilerim.”ifadelerine yer verdi.

BALBALOĞLU:”İKTİDAR YEREL BASINI EKONOMİK ANLAMDA BASKILIYOR,BİTİRİYOR”

İYİ Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Evrim BALBALOĞLU’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yaptı. BALBALOĞLU’nun açıklaması şu şekilde:

“Ekonomik özgürlük olmadan basın özgürlüğünden söz etmek mümkün olmaz.Eğer gücünüzü izleyiciden okurdan alıyorsanız özgürsünüz demektir. Çalışanının aldığı maaş kendini geçindirecek durumdaysa o gazeteci özgür demektir.

Basın yayın özgürlüğü sadece iktidarların ya da birilerinin kısıtlaması ile değerlendirilmemelidir.

Yaşadığımız süreçte iktidar tek sesli televizyon ve gazeteler istiyor olsada vatanımızın her köşesinde haber kovalayan 'gerçek' gazetecilerimiz var.Bu gerçek gazetecilerimiz özgürce yaptıkları haberlere gelen erişim engellemeleri ile özgürce mesleklerini icra edememekle de karşı karşıyalar

Yerel basın kan ağlıyor, yerel basın desteklenmiyor çünkü yerel basın ulusal basını besliyor.

İktidar tek sesli politikaları uğruna yerel basını ekonomik anlamda baskılıyor ve bitiriyor.

Halkın haber alma ve kırsalda olan gelişmeleri ulusal medyaya objektif olarak aktarması için devletin yerel basın kuruluşlarını desteklemesi ve teşvik etmesi  halkın gerçek ve doğru haber alma özgürlüğünün devamı için elzem hale gelmiştir.

Pandemiyle birlikte ağır darbe alan yerel basın döviz kurlarındaki dalgalanmanın ardından tamamen bitme noktasına gelmiştir.

İktidar tarafından süreci yönetilemeyen pandemi ile beraber kapanan gazeteler ve işsiz kalan gazeteciler yaşam mücadelesi verirken iktidar açıkladığı destek programında Yerel Basına meslek örgütleri arasında yer verilmemiştir.

İktidar il, ilçe ve kırsalda pandemi şartlarında kendi imkanlarıyla objektif haberleriyle  kamuoyunu bilgi ve bilinçlendirmeye çalışarak pandemi ile mücadelede ulusal bir politika düzenleme imkanı sağlayan yerel gazete çalışanları ve gazete sahiplerini görmezlikten gelmiştir.

Yaşanan ekonomik süreçte gazetecinin hakları ve gazete basan matbaaların sıkıntılarından uzak göstermelik yapılan etkinliklerde basın ve çalışanlarının gönlünü hoş tutmak değil yerel basın ve çalışanlarına yaşanan süreçte nasıl destek verebiliriz; Kamu kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları yerel basına destek vermek adına neler yapabilir konularının bir an önce masaya yatırılması gerekmektedir.

Objektif haberleriyle ulusal basında yer alan ve ulusumuza doğru, dürüst, ilkeli haberleriyle  demokratik katılımcılığı sağlayan

yerelde demokrasinin gelişmesi; yandaş değil .., ekonomik anlamda güçlü  bir yerel basın için umutsuz değiliz.Bazılarının hoşuna gitmediğini biliyoruz ama..

Yerel basın demokrasinin kalesidir !

Ülkemizin ve şehrimizin kalkınmasına katkı sağlayan, sorun ve beklentilerin gündeme taşınıp çözüme kavuşturulması noktasında bizlere yardımcı olan Zonguldak başta olmak üzere, tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

Görevi başında vefat eden gazetecilerimize Allah’tan rahmet, tüm ekonomik ve hukuksal olumsuzluklara rağmen ilkeleri ve onurları ile çalışabilen gazetecilerimize meslek yaşamlarında sağlık ve başarılar diliyorum.”

UZUN:”GÜZİDE TEMSİLCİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Zonguldak İl Telekom Müdürü Kadir UZUN’da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak, “Milli mücadele yıllarında Türk basını, milli birliğin ve beraberliğin sağlanmasında, düşman işgaline karşı tüm vatanın ortak sesi olmuştur.

Ülkemizin vicdanını temsil eden ilkeli ve dürüst yayıncılık prensiplerinden ödün vermeyeceğinize olan inancımla, basınımızın güzide temsilcilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutlar, görevleri başında yaşamlarını kaybeden, gazetecilerimizi de saygı ve minnetle anarım”dedi.

ÖZKÖK: ‘KUTLU OLSUN’

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir, ADD Genel Saymanı ve Batı Karadeniz Bölge Sorumlusu Emin Semih Özkök, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Özkök mesajında “Halkın haber alma hakkı için yüreklice savaşan, kalemi kırılmaz,  kalemini teslim etmeyen, tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan  gazeteciler günü kutlu olsun “dedi.

CİVELEK: “KUTLU OLSUN”

Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet CİVELEK’te, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

CİVELEK, mesajında, “Gece Gündüz çalışan, her fırsatta bilgi aktaran tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Basın yayın organları içerisinde çalışan muhabirinden, sayfa editörüne, yazarlarından, matbaasında çalışan, Toplumun tarafsız, hızlı ve doğru bilgilendirilmesi adına önemli bir görevi yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

ÇINAR:”61. YILDÖNÜMÜ…”

MÜSİAD Karadeniz Ereğli Başkanı Abdulkadir ÇINAR, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “10 Ocak 1961 tarihinde Gazetecilerin çalışma koşullarında iyileştirmeler öngören 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesinden dolayı her sene 10 Ocak’ta kutlanmakta olan “Çalışan Gazeteciler Günü” nün 61. yıldönümüne gelmiş bulunmaktayız.

Bölgemizde meydana gelen güncel haberlerin vatandaşlarımıza yansıtılması noktasında üstlenmiş olduğunuz zor ve bir o kadar da ehemmiyetli görevinizde, birçok zorlukla karşı karşıya kalsanız da başarılı çalışmalara imza atacağınıza olan inancımız tamdır.

Bu vesileyle hali hazırda tüm basın ve yayın kuruluşlarında görev yapan gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü”, şahsım ve dernek üyelerimiz adına kutlarken, meslektaşlarınızdan ebediyete intikal edenleri de rahmetle anar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.”dedi.

ADD: ‘KUTLU OLSUN’

Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz.Ereğli Şubesi’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. ADD, mesajında, “Siz değerli Basın mensuplarımızın gününü kutlar, başarılarınızın devamını dileriz”denildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2251
 • 2Konyaspor2142
 • 3Adana Demirspor2337
 • 4Fenerbahçe2337
 • 5Beşiktaş2336
 • 6Alanyaspor2235
 • 7Hatayspor2235
 • 8Başakşehir FK2234
 • 9Sivasspor2331
 • 10Kayserispor2231
 • 11Gaziantep FK2131
 • 12Fatih Karagümrük2330
 • 13Göztepe2327
 • 14Galatasaray2227
 • 15Giresunspor2226
 • 16Kasımpaşa2224
 • 17Antalyaspor2223
 • 18Çaykur Rizespor2221
 • 19Altay2218
 • 20Yeni Malatyaspor2216
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
SEL….
SEL….
ARŞİV ARAMA