ADAY ADAYI YAŞAR CİĞER'DEN ŞAFAK EREL'E ZİYARET

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Şirin Ereğli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şafak Erel ile yerel seçimlere dair sohbette bulunan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, enerji ve birikimini Ereğli’deki hizmete aktarmaya çalışacağını söyledi.
Bu haber 2018-11-28 10:00:21 eklenmiş ve 226 kez görüntülenmiştir.

AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer, Şirin Ereğli Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Şirin Ereğli Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Şafak Erel ile yerel seçimlere dair sohbette bulunan AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Yaşar Ciğer,  enerji ve birikimini Ereğli’deki hizmete aktarmaya çalışacağını söyledi.

Ciğer, “Belediye Başkanlığına aday olmuş biri olarak, benim  herhangi bir müteahhitlik, Belediye ile bir bağım, ihalem, belediyede çalışanım, akrabam, belediye ile organik ve inorganik bir bağım yok. Devlet memuru olduğum için okul müdürüyüm.  Okul müdürlüğünden yönetici vasfı olarak gelmişim daha önceki süreçte Milli Gençlik Vakfı’nda yetişmiş biriyim ben 90’lı yıllarda. Bizim teşkilatçılık ruhu orada gelişti. O süreçten bugüne sivil toplum kuruluşlarında birçok çalışmamız oldu. O anlamda da kendi donanımız, kendi birikimimiz ile 2009 yılında Kandilli’de adaylığımız, sonra devlet kurumlarında çalışmalarımız var. Erdemir okulu, Ereğli İlkokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü’nde görev yaptım. Enerjimizi, birikimimizi, yaşımızda genç Ereğli’deki hizmete aktarmaya çalışacağız.  Onun için diyorum ki; tüm adaylar için hepsinin son seçimi benim ilk seçimim.  Çok yaştan ziyade olgunluk olması, tecrübe ve birikimi yansıtması çok önemli. Kişinin o donanıma sahip olması gerekiyor. O birikimi sağlaması lazım” dedi.

Ciğer, AK Parti Kdz.Ereğli Belediye Başkan Aday Adaylarının çok olmasının bir nedeninin de mevcut Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’dan kaynaklandığını ifade ederek, “Hüseyin Başkan çok güzel bir insan, güzelde bir doktor. Ama biz bugün neden adayız? Onun yönetici vasıflarını üzerine eklemek üzere buradayız. Yöneticilik konusunda deneyimi az Hüseyin Beyin, yok denecek kadar az. O da onun için  başlangıçta olumsuz oldu. Belki şimdi biraz daha iyi. Biz 20 aday Hüseyin Uysal Başkanın eksik olduğunu ortaya koymak için aday olmuşuz. Biz burada aday çıkartacaksak, başarı öyküleri olan, toplumda kabul edilebilir olan ve kirlenmemiş bir adayla çıkmamız lazım. Ve topluma bunu anlatabilmemiz lazım. İstifa eden bürokratın toplumla dokusunun uyuşması lazım. Bizde de bu sıkıntı. Doktorluk yapısıyla belediye başkanlığı yapısı uyuşmadı. Doğru kişinin doğru yerde ve doğru seçimde olması lazım donanım anlamında söylüyorum. Kendi adıma söylüyorum, medeni cesaretimi gösterdim, bu görev bana verilirse de tek başıma, kimseyi de arkama almadan yola çıktım. İnanç her şeyden önce gelir. İnanan insan her şeyi yapar. Ben bu görevi yapabileceğime inanıyorum, verilirse  en güzelini, verilmezse de canım sağolsun ” şeklinde konuştu.

 

Toplumun siyasette birikimi olan ve kirlenmemiş adaylara büyük önem verdiğini,  beklentilerinin de bu yönde olduğuna dikkat çeken Aday Adayı Yaşar Ciğer, “Sonuçta bu süreç içerisinde en genç adaylardan birisiyim ben. Gençliğimizin yanında tabi gençliğimizin bize kattığı bir enerji var. Hizmet etme aşkı ve şevki var. Ben inanıyorum ki, bu Belediye Başkanlığı görevi bize verilirse biz Ereğli’de kaldırmadık parke bırakmayız.  Bizim toplumunda beklediği şu! Daha  çok yeni simalar, bu yeni simalarda da dolgun yeni simalar. Siyasette birikimi olacak, fakat kirlenmemiş olacak.  Belediye Başkanlığı sadece şehre hizmet etmesi değil, kendi belediyesini işçiler dahil, memurlar, daire müdürleri, başkan yardımcıları dahil olmak üzere  artı basını, artı halkı hepsini yönetmesi lazım. Sadece ben hizmet ettim, şu hizmeti yaptım demeyle belediye başkanı olunmaz. Babam madenci, ben madenci çocuğuyum. Ben bugüne kadar hangi işi yaptıysam, kimsenin itmesiyle, çekmesiyle gelmedim. Açık ve net söylüyorum kendi tırnaklarımla kazıyarak geldim. Halen öyle devam ediyorum. Hiçbir entrikanın hiçbir pazarlığın içerisinde de yer almam” dedi. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Haber Portalı
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi