YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 15:52

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

Ereğli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında tören programı düzenlenecek.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

Ereğli’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 101. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında tören programı düzenlenecek.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Atatürk Anıtı önünde 23 Nisan Cuma günü saat 10.00’da düzenlenecek törende İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunulacak, saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı söylenecek.

İzmirlioğlu İlkokulu Müdürü Cem Akbaş, törende günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapacak. Öğrenciler tarafından şiirler okunmasının ardından, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili İlkokul ve Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada derece alan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile tören sona erecek.

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU’NDAN KUTLAMA MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” dolayısıyla mesaj yayınladı.

ÇORUMLUOĞLU, yayınladığı mesajında şunları ifade etti:

“23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden, Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihi bir gün olması sebebiyle, İstiklâl Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza, aynı zamanda tüm dünya çocuklarına armağan edilen “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanmaktadır. Bizler de  bu anlamlı günün 101. Yılını coşkuyla kutluyoruz.

23 Nisan 1920 tarihi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı, demokrasinin temelinin atıldığı Cumhuriyetimizin yapı taşı Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu olarak milletimiz ve ülkemiz için tarihimizi şekillendiren önemli bir dönüm noktasıdır.

Sevgili Çocuklar,

Sizler, ilmin ve fennin ışığında en iyi eğitimi alarak gururumuz, ümidimiz, güvenimiz ve geleceğimiz olacaksınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarının gençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin ve değişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz gelecekteki güçlü, müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocuklarımızın “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” kutluyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA