YAVUZYILMAZ:'...GEREKİRSE SANDIKLARIN ÜZERİNE OTURURUZ'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’a destek vermek amacıyla geldiği Kdz.Ereğli’de partililere ve vatandaşlara seslendi. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’da yaptığı destek konuşmasında, “Seçim günü bir usulsüzlük yapmaya kalkarlarsa, bir hile yapmaya kalkarlarsa gerekirse sandıkların üzerine otururuz, gerekirse sayım sırasında İlçe Seçim Kurulunda sayımı da durdururuz"dedi.
Bu haber 2019-03-16 17:19:26 eklenmiş ve 171 kez görüntülenmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı,  CHP Ereğli Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık’a destek vermek amacıyla geldiği Kdz.Ereğli’de partililere ve vatandaşlara seslendi.

CHP Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz,  CHP Zonguldak İl Başkanı Hakkı Güney, CHP Ereğli İlçe Başkanı Sevdekar Aras’ın da sırasıyla konuşma yaptığı toplantıda Ereğli halkına ve partililere seslenen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bugün Alaplı’dan başlayıp, Zonguldak’a kadar devam edecek olan programıyla ilgili olarak, “Benim gördüğüm kadarıyla Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımız bu hatta, daha öncede bugünde gayet iyi işler yapmışlar, yapmaya da devam ediyorlar ve bu mücadelenin sonucunda da kısa bir ara verdiğimiz Ereğli’yi tekrardan halkçı belediyecilikle, sosyal demokrat belediyecilikle tanıştıracağız, kavuşturacağız” dedi.

Ortada önemli bir rekabet ve yarış olduğuna dikkat çeken Salıcı, “Cumhuriyet Halk Partili her arkadaşımız, her partilimiz, her seçmenimiz, kendi adayına sahip çıkarak yapacak. Bu yerel seçimi yerel seçim olmaktan çıkarıp, bir genel seçim havasına sokmaya çalışan bir iktidar var. Size ne diyorlar? Beka probleminden bahsediyorlar, yani  Kdz.Ereğli’de şuanda Belediye Başkanlığı yapan bu işi layıkıyla yapamayan arkadaşımız seçimde  31 Mart’ta kaybederse Türkiye’nin başına büyük felaket gelirmiş! Esas felaket bu arkadaş kazandığında geldi zaten! 31 Mart’ta bu arkadaşımız görevi bırakıp da yerine  Halil  Posbıyık geldiğinde felaket falan gelmez. İşte o zaman Ereğli’li bir süredir mahrum kaldığı sosyal demokrat belediyecilikle tanışmış olur. Bir beka problemi var doğru! Türkiye’nin bir beka problemi var ama bu beka problemi Türkiye Cumhuriyeti’nin beka problemi değil. İki tane şahsın beka problemi! Bir tanesi Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Genel Başkanı, diğeri de ona koşulsuz destek veren diğer  siyasi partinin genel başkanı. Bu ülke çok siyasetçi gördü, çok önemli siyasetçiler gördü. Çok iz bırakan siyasetçiler gördü, bu siyasetçiler geldiler, hizmet yaptılar, sonra seçimleri kaybettiler, bazen ayrıldılar ama  Türkiye’nin başına bir şey gelmedi.Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlet. Öyle bu arkadaşların küçümsediği gibi bir siyasi parti seçimi kaybetti diye Türkiye’nin başına bir sıkıntı, bir sorun gelmez! Hatta  tam tersi olur Türkiye’de işler demokrasiyle yürür, yorulanlar kenara çekilir, onların yerine daha dinç hazırlıklı Cumhuriyet Halk Partili kadrolar gelir ve  Türkiye’nin nasıl yönetileceğini tüm ülkeye ve vatandaşlarımıza gösterir” şeklinde konuştu.

Ereğli’de efsanenin geri döndüğüne dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı,”Ereğli’de sizin işiniz kolay. Şöyle kolay, benden önce konuşan değerli vekillerim, il başkanım bahsetti. Ortada efsane bir başkan var. Yani burada efsane geri dönüyor. Dönüp te vatandaşa Halil Posbıyık şöyle hizmet yapacak, böyle hizmet yapacak demenize bile gerek yok. Sadece  diyeceksiniz ki “Değerli dostum bu 5 seneden memnun değilsen ki memnun olacak bir durum yok ortada. Halil Posbıyık geri dönüyor, sende ona sahip çık, destek ver. Emin olun ki burada sıkıntı yaşayacağız. Ama bizim Karadeniz Ereğli’de sizden beklentimiz seçim kazanmanız değil, seçimi kazanacaksınız! Bizim sizden beklentimiz rekor bir oyla seçimi almanız! Siz rekor bir oyla başkanımızı seçin ki, sizin buradan göndermiş olduğunuz mesaj, saraya ulaşsın.  Saraydakiler de duysunlar, desinler ki Ereğli’de bir şeyler ters gitti bizim için. Belediye bizdeydi, %65-70’le Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı kazandı. Saraylardan bir insinler, sizin gibi şöyle halkın arasına katılsınlar. Baksınlar neyin ters gittiğini araştırsınlar, ondan sonra memlekette belki yaptıkları zulüm belki azalır. Bu seçim bir yerel seçim, bu seçimde oy verdiğimizde iktidar değişmeyecek. Ama bu göndermiş olduğunuz mesaj sarayın en dip odalarında bile hissedilecek kadar güçlü bir mesaj olacak. Bize düşen görev bu mesajı vermek, ve  Türkiye Cumhuriyetinde demokrasinin sandık yoluyla değişimin işlediğini bizlere ve tüm dünyaya göstermek. Biz hizmet yarışının içinde mücadele ediyoruz, bu hizmet yarışının içinde bize olumsuz cümleler kuranlar var. Bu siyaseti kutuplaştırmaya, kavga ortamı yaratmaya çalışanlar var. Bizim hiç niyetimiz yok, kötü söz sahibinindir, bizi bağlamaz deyip geçiyoruz. Biz hizmet yarışı içinde vatandaşa hizmet verme beklentisi içinde olan insanlarız. Onların söyledikleri olumsuz sözlerle uğraşacak vaktimiz yok, oraya ayıracak enerjimizde yok. Biz memleketin geleceği için çalışıyoruz.  Onun için sizlerden ricam  gerginlik yaratmaya çalışanlara kulak asmayın.  Bir gerginliğin parçası hiçbir zaman Cumhuriyet Halk Partili olmayacaktır. Biz dikkatli ve tedbirli olacağız. 31 Mart’a kadar sanki seçimde geriymiş gibi, seçim başa baş gidiyormuş gibi çalışacağız. 31 Mart günü sandıkların başını tutacağız, sahip çıkacağız, 2014’te yaşanan katakullinin tekrardan yaşanmaması için tüm gücümüzle, genel merkezde de, il de de, Ereğli’de de hep beraber mücadelemizi vereceğiz. Bilin ki Belediye Başkanlığı Sayın Posbıyık mazbatasını alana kadar kazanılmış değildir” dedi.

POSBIYIK TEŞEKKÜR ETTİ…

CHP Kdz.Ereğli Belediye Başkan Halil Posbıyık’ta kendisine destek vermeye gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve beraberindeki partili heyete teşekkür etti.

Tüm Zonguldak ve ilçeleri ile beldelerindeki Belediyeleri sosyal demokrat belediyecilikle tanıştırmayı istediklerini ifade eden Halil Posbıyık, Ereğli’nin üzerindeki karabulutları el birliğiyle kaldıracaklarını söyledi.

Posbıyık konuşmasını şöyle sürdürdü:

Biz Ereğli, Zonguldak, Gülüç, Alaplı, Ormanlı, Kandilli Belediye Başkan Adayları bölgemizin kalkınmasını istiyoruz. Sadece Ereğli değil, Cumhuriyet Halk Parti daha doğrusu sosyal demokrat belediyecilik anlayışının sadece Ereğli’de değil, Zonguldak’ın tüm ilçelerinde ayağa kalkmasını ve sosyal belediyecilik anlayışını hep beraber uygulamak istiyoruz. Ereğli’de karabulutları dağıtacağız, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.  Cumhuriyet Halk Partililerin üzerindeki karabulutları da, AK Partililerin üzerindeki karabulutları da, MHP’lilerin üzerindeki karabulutları da, İYİ Parti, Saadet Partisi, DSP üzerindeki karabulutları da kaldıracağız.

Birlik ve beraberlik istiyorum. Benim için istemiyorum, Halil Posbıyık’a oy vermeyin, Ereğli’nin geleceğine oy verin! Çoluk çocuğunuzun, gençlerinizin geleceğinize oy verin istiyorum. Bizim bir 5 yıl daha kaybetmeye tahammülümüz olamaz.

Az önce Deniz Yavuzyılmaz vekilim çok güzel şeyler söyledi, beklediğim şeyleri söyledi. Allah razı olsun, onun uygulamasını ondan bekleyeceğim. Bakın göreceksiniz İlçe Seçim Kuruluna bu Ereğli’deki bütün halk oraya yığılacak son gün. Geçen sefer yapılanları unutmuyoruz. Kindar değiliz, ama Ereğli halkı bu haksızlığı unutmuyor. Seçimin mutlak galibi biz olacağız ama, ilçe seçim kurulunda bize her şey yapılabilir. Sandık kurullarımıza güveniyorum. Ereğli halkı o gün hep beraber toplanacağız, Yavuzyılmaz Milletvekilimin dediği gibi içerde haklarımızı koruyacak bizlerle. Ben bütün arkadaşlarıma Belediye Meclis üyelerine, İl Genel Meclis Üyelerine, bizle beraber mücadele edenlere her akşam bağırıp çağırıyorum. İstemiyorum “öndeyiz” laflarını. Şatafattan, hava atmaktan asla hoşlanmıyoruz, sıfırdayız. Ama benim tek bir korkum var ilçe seçim kurulunda ne olacak? Sandıklarda ne olacak? Deniz Yavuzyılmaz Milletvekilim bana cesaret verdi, biraz rahatlattı. Ben sizlere güveniyorum” şeklinde konuştu.

 

Halil Posbıyık, 20 Mart Çarşamba günü Büyük Anadolu Otel’de saat 19.30’da Ereğli’nin gerçek projelerini açıklayacağını belirterek, “Ereğli’de yapacaklarımızı tek tek sine vizyonla anlatacağız. O gün hepinizi oraya bekliyorum.” diyerek, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcıya ve beraberindeki Milletvekillerine teşekkür ederek sözlerini noktaladı.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Haber Portalı
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi