Cumhurbaşkanı Erdoğan, geldi ve gitti

31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kdz. Ereğli’de on binlere hitap etti. 24 Haziran seçimlerinden 9 ay sonra Ereğli’ye gelerek halkla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine mektup yazan 5. sınıf öğrencisi Şevval Cerrah'ı da unutmadı.
Bu haber 2019-03-19 14:29:57 eklenmiş ve 195 kez görüntülenmiştir.

31 Mart 2019 günü yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kdz. Ereğli’de on binlere hitap etti. 24 Haziran seçimlerinden 9 ay sonra Ereğli’ye gelerek halkla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine mektup yazan 5. sınıf öğrencisi Şevval Cerrah'ı da unutmadı.

Küçük kızı sahneye çağıran Erdoğan, kendisine sarılan küçük kızla bir süre hasret giderdi. Erdoğan'ı karşısında görünce gözyaşlarına hakim olamayan Şevval Cerrah ile ilgili mektup anısını anlatan Erdoğan, "24 Haziran seçimlerinden önce geldiğimde bize verdiğiniz sözü tutarak yüzde 56 ile şahsımı Cumhurbaşkanlığına layık gördüğünüz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Biz de hem teşekkürümüzü yüz yüze ifade etmek, hem hasret gidermek, hem de 31 Mart için destek istemek üzere yaklaşık 9 ay sonra Zonguldak mitinginde söz verdim. Bu gün de bu sözümü yerine getirmenin mutluluğu içindeyim. Bu seçim döneminde İstanbul ve Ankara dışında ziyaret ettiğim dördüncü ilçedir. Vakit darlığı sebebiyle ancak il merkezlerine gidebiliyoruz. İki hafta önce Zonguldak'taydım. Gerçekten çok büyük ve coşkulu bir katılımla mitingimizi yapmıştık. Ama Ereğli içimizde ukde kalmıştık. Mektup yazıp bizi bu gün bekleyeceğini söyleyen 5. sınıf öğrencisi Şevval Cerrah kızımız burada mı? Şevval kızımıza mektubuna cevap veremedim. Ama bak Şevval bizzat çıkıp geldim. Bugün Sakarya, Kocaeli ve Üsküdar'da üç mitingimiz olmasına rağmen Ereğli için yine de şartları zorladık. Hatırlayın kar yağar buram buram, evim yok nerede duram. Şöyle bir yârim olsa nereye çadır kuram? Biz de yârimiz Ereğli için çıktık geldik. İnşallah 31 Mart akşamı Ereğli'den güzel haberler bekliyoruz. Ereğli hizmetin kıymetini, üretimin, yatırımın, istihdamın kıymetini iyi bilir. Ereğli geçmişte bu şehri ve bu ülkeyi yıllarca boş sözlerle oyalayanları iyi bilir. Ereğli kuruluş aşamasında CHP'nin nasıl demir çelik fabrikasına karşı çıktığını iyi bilir. Şimdi de Ereğli yatırımın ve hizmetin nereden geleceğini iyi bilir. AK parti 17 yıldır bu ülkeyi hep daha ileri taşımanın gayreti içinde oldu. Milletimizle birlikte nice badireleri atlatarak kalkınma yolculuğumuzu kesintisiz devam ettirdik" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet İttifakı'nı da eleştirerek  "Ülkemizin önünü terör örgütleriyle gizli, açık nice tuzakla, oyunla kesemeyeceklerini görenler son olarak doğrudan milletimizin işine, aşına saldırdılar. Hamdolsun bu saldırıyı da püskürttük. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri arasına getirmek için 2023 hedeflerimize ulaşmamızı hiç kimse engelleyemeyecek. İstikrar ve güven ortamına sahip çıktığımız müddetçe bu sarsıntılar bizi ne durdurabilir, ne yıldırabilir. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal'in vasiyeti olan muasır medeniyetin üzerine çıkartmanın gayretindeyiz. Biz Gazi'nin vasiyetine sahip çıkarken bunca sene Atatürk'ün adını istismar etmekten başka ne yapıyorlar. CHP etrafına bazı partileri toplayarak ittifak kurdu. Bu partilerin bir kısmı ittifakta resmen var bir kısmı fiilen var. Milletin karşısına çıkıp bu ittifakı söylemeye cesaret edemiyorlar. Cumhuriyetin kurucu partisi olmakla övünen CHP gitti milletimizin ve ülkemizin sırtına hançer saplamak için herkesle yatıp kalkan, terör örgütünün emrindeki partiyle ittifak kurdu. Adı İyi kendisi karışık parti de bu örtülü ittifakı güle oynaya kabul etti. Kendileri ne kadar inkar etseler de bölücü partinin eş başkanı çıktı kabul etti. Bu adam Kürt değil. Kürtler benim kardeşim. Türk de benim kardeşim. Abaza'sı, Çerkez'i, Arnavut'u benim ülkemde yaşayan 82 milyon benim kardeşim. Biz yaratılanı yaratandan ötürü sevdik. Ayrımcılık bizde yok. Ama bunlar ayrımcı. Ne diyor 'Kürdistan'da oylar HDP'nin, Batı'da AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz.' Soruyorum Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Bizim Doğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Anadolu, Egemiz var. Ama Kürdistan diye bir bölge Türkiye'de yok. Irak'ın kuzeyinde var. Çok seviyorsan oraya defol git. Ama bu ülkeye benim milletime bu şekilde seslenenlere 31 Mart bir beka meselesidir” dedi.

ERDOĞAN, EROL ŞAHİN’E DESTEK İSTEDİ…

Erdoğan, Erol Şahin’in yerel seçimi kazandıktan sonra 5 yıl Ereğli halkının hizmetkârı olacağını belirterek, destek verilmesini istedi.

Erdoğan, “Ben şimdi Karadeniz Ereğli'de diyorum ki ne olur oylarımızı böldürmeyelim. Oylarımızı birilerine kaptırmayalım. Bu sandıklardan patlatırcasına çok daha güçlü çıkalım. Bizler Karadeniz Ereğli'de bu güne kadar verilen hizmeti bundan sonra daha iyisini verelim diye gayret ediyoruz. Onun için de Erol Şahin kardeşimiz bizler size daha iyi hizmet edeceğine inandığımız için adayımız olarak gösterdik. Şu anda bu kardeşiniz 4.5 yıl daha ölüm olmazsa bu ülkenin Cumhurbaşkanı mı? Dolayısıyla Erol Şahin kardeşim de bu seçimi kazandıktan sonra 5 yıl sizin hizmetkârınız. Yeni sistemde benim buradaki elim ayağım her şeyim Erol Şahin'dir. Çünkü partimin genel başkanıyım, aynı zamanda da partimin burada da partimin belediye başkanı Erol Şahin olacak. Bu millete efendi olmadığımızı, hizmetkar olduğumuzu söylemeye devam edeceğiz. İnşallah burada Kdz. Ereğli'de bu hizmetleri çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Eskiler güneş çarığı sıkar, çarık ayağı sıkar derler. Bölücü örgütün emrindeki parti oynanan oyunu ifşa edip bunları sıkmaya başlayınca bunlar kendi tabanlarını sıkıyor. Ama bu iş böyle gitmez. Artık bu maskeli balonun, bu matruşka oyununun bukalemun siyasetinin sonu gelmiştir. CHP, adı İyi kendi karışık partiye, başka saadeti kalmamış partiye rıza göstermeyeceklerine inanıyorum. Benim milletim bu karanlık oyunu sandıkta bozmaya hazır mı? 12 günümüz var. Tabi bunlar kesinlikle bu işi çözemeyeceklerini anlayınca kabahatlerini örtmek için konuyu basitleştirmeye, hatta sulandırmaya çalışıyorlar."  Şeklinde konuştu.

ERDOĞAN: İDAMI KALDIRMAKLA YANLIŞ YAPTIK…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda'da camiye yönelik saldırıyla ilgili, "Sen kimsin ahlaksız. 50 tane ibadette olan kardeşimizi kalleşçe, adice, alçakça öldürdün. Ama bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını eğer Yeni Zelanda sormazsa öyle veya böyle biz bunun da hesabını sormasını biliriz" diye konuştu. Erdoğan, idam yasasının kaldırılmasıyla ilgili de "Biz bir yanlış yaptık idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Eğer bizim parlamentomuz bununla ilgili bir karar verirse ben bunu onaylarım. Yeni Zelanda parlamentosu eğer bu adamla ilgili kalkıp da vermiyorsa ben de Yeni Zelanda yönetimiyle bunu sürekli tartışırım. Zira bu iş bu kadar ucuz değil" diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da İslam dinine yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Erdoğan, “Biz bir yanlış yaptık idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Zira 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı, askerimi, polisimi şehit edenlerin ağırlaştırılmış da olsa müebbet de olsa cezaevinde onları beslemek bile bana ağır geliyor. Hep söyledim yine söylüyorum. Eğer bizim parlamentomuz bununla ilgili bir karar verirse ben bunu onaylarım. Yeni Zelanda parlamentosu eğer bu adamla ilgili kalkıp da vermiyorsa ben de Yeni Zelanda yönetimiyle bunu sürekli olarak tartışırım. Zira bu iş bu kadar ucuz değil. Gereğinin yapılması gerekiyor. Teröristin silahındaki her ifade ülkemizden bunca uzakta bile üzerimizde yapılan hesapların itirafı gibidir. Çanakkale'de 16 bin 500 kilometreden çıkıp geldiniz. Avustralya'dan çıktınız geldiniz. Ne işiniz vardı Çanakkale'de. Ama Çanakkale'de bunlar hani 'ey onbeşli, onbeşli' vardı ya. Onbeşliler, Seyit Onbaşılar bile Çanakkale'yi bunlara zindan ettiler. Şimdi her yıl ziyarete gelirler. Biz Gazi'nin ifade ettiği gibi 'hiç endişe etmeyin evlatlarınız bizim evlatlarımızla koyun koyunadır' diyerek onları teselli etmiştik. Ama bunlar teselliden anlamıyor ki bunca yıldan sonra hala bunlar kan, kin kusuyorlar. Buraya niye geldiniz? Ne işiniz vardı burada. Bizim sizinle bir alıp veremediğimiz yoktu ki? Tek sebep biz Müslümanız onlar da Hristiyan. Yapılan bu” diye konuştu.

Türkiye'nin sınırının dibinde terör koridoru oluşturmaya çalışanlarla Afrika ve Güney Asya'da çeşitli isimlerle Müslümanlara zulmedenlerin amacının aynı olduğunu ifade eden Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Sınırlarımızın dibinde terör koridorları oluşturmaya çalışanların da amacı aynı. Güney Asya'da ve Afrika'da çeşitli isimlerdeki terör örgütleriyle Müslümanlara zulmedenler ve masumların kanını dökenlerin de amacı aynı. Bu işleri hafife alanlar. Buyurun Fransa'da, İngiltere'de, Hollanda'da terör durmuyor. Samimi olun, samimi. Samimi olmuyorlar. Samim olmadıkları için de bedel ödüyorlar. Daha çok bedel öderler. Biz diyoruz ki gelin teröre karşı beraber mücadele verelim. DEAŞ bahanesiyle bölgemizi ateş ve kana bulanların da amacı aynı. Biz nice yıllar saldırılara göğüs gererek bu toprakları vatan yaptık. Ama şurada bir İsrail, Filistin'de döktüğü kanın hesabını hiç yaptık mı veya yaptılar mı? Nereden nereye. İşgal ede ede artık Filistinlileri artık ufacık bir yere sıkıştırdılar. Kendileri ise tamamını neredeyse işgal ettiler. Bundan sonra hiçbir oyun, hiçbir senaryo bizi vatanımızdan vazgeçiremez. Kimse ezanımıza da bayrağımıza da el uzatamaz. Bunu için Rabia'mıza sıkı sıkıya sarılıyoruz. Bunu bilsinler ve gereğini de anında yaparız. Bunu Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Kandil'de yaptık. Bay Kemal ne dersen de bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. O senin YPG, PYD'lerin vesaire bize terör koridoru oluşturamaz. Onun için de Afrin'de gereken dersi aldılar. Cerablus'ta gereken dersi aldılar. Ben diyorum ki hep beraber inşallah el ele vereceğiz 31 Mart'ta da bunlara gereken dersi vereceğiz."

Bir yandan beka mücadelesi verirken diğer yandan da yatırımlarla şehirleri kalkındırdıklarını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçeye yapılan yatırımları da şöyle değerlendirdi:

"Bir yandan ülkemizin ve milletimizin beka mücadelesini verirken diğer yandan da yatırımlarla şehirlerimizi kalkındırıyoruz. Eğitimde 47 okul inşa ettik. Derslik başına düşen öğrenci sayısını ilköğretimde 19'a, ortaöğretimde 21'e düşürdük. Fatih projesiyle öğrencilerimize 3 bin 357 tablet bilgisayar dağıttık. Okullarımıza bin 51 adet akıllı tahtayı kurduk. Çocuklarımıza en güzel eğitimi vermek için 941 öğretmen ataması yaptık Kdz. Ereğli'ye. Eski hastane binasının yerine yapılacak fakülte binasıyla ilgili askeri güvenlik bölgesi sınırlamasını kısmen de olsa çözüyoruz. İlçemize gençlik merkezi ve bin kişilik spor salonu inşa ettik. Sağlıkta 550 yataklı Ereğli devlet hastanemizi ilçemize kazandırdık. 30 ünitlik bir ağız diş salığı merkezi ve sağlıklı yaşam merkezi yapmak için çalışmalara başladık. 4 adet aile sağlığı merkezi için de arsa tahsisi yapılıyor. Ulaşımda Alaplı Ereğli bölünmüş yolunu tamamladık. Maliyeti 1.5 katrilyon olan Zonguldak-Ereğli yolunun 757 milyon lira olan Ereğli-Devrek yolunun kalan kesimlerini 2 yıla kadar tamamlıyoruz. Ülkemizin 150 yıllık kaderini değiştirecek Filyos Limanı inşaatının alt yapısında yarıya geldik. Kuzey, güney aksında kombine taşımacılık hizmeti verecek liman hayata geçecek. Zonguldak, Karabük ve Bartın başta olmak üzere tüm Karadeniz'in ana ihracat merkezi haline gelecektir. Filyos Limanı Marmara limanları ve boğazların yükünü de hafifletecektir. Orta Asya ve Karadeniz kaynaklı dış ticaretin demir yolu ağımız üzerinden güneye ve Orta Doğu'ya ulaşacaktır. Filyos Limanı alt yapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşaatına 2021 yılında yapıp 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız. Adapazarı Karasu Akçakoca Ereğli Bartın limanı demiryolu projesidir. Yapımı devam eden Adapazarı karasu hattının devamı olacak çalışma sürüyor. Tersaneler bölgesinde mendirek ve limanı inşa ettik. Tersaneleri yeniden ülkemizin ve bölgemizin en önemli merkezlerinden biri haline getirmeyi sağlayacağız."

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingde müjde vererek, ERDEMİR'in 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldığını açıkladı. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ereğli Demir Çelik Fabrikaları; ülkemizin önemli bir değeri olduğu kadar şehrimizin de en güçlü markasıdır. Şimdi buradan bir müjde veriyorum. Fabrikamız 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldı. Bu yatırımla fabrikamızın üretim kapasitesi artacak. Ereğli'den bin kardeşimize ilave istihdam imkânı ortaya çıkacak. Kendi demir çelik ürünlerimizin AR-GE çalışmaları için burada önemli bir merkez kuruldu. Kendi zırh çeliğimizin levhalarını bu çok önemli, savunma sanayimizde bizim için önemli bir adım. Kendi formüllerimizle ve uluslararası standartlarda Ereğli'de bunu üretmeye başladık. Böylece savunma sanayimizin önemli bir ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Fabrikamızda yeni bir galvanizleme tesisi inşa edildi. Deneme üretimine başladık. Önümüzdeki ayda açılışı yapılıyor. Bu tesis ülkemizin ithalatında 210 milyon liralık iyileşmeye vesile olacak. Bunları biz yapacağız. Belediyemizin alt yapısı noktasında dayanışma içinde olacağız. Birlikteliğimiz çok önemli. Önümüzdeki dönemde fabrikamızın şehrimize yaptığı katkıları artırarak devam edeceğine inanıyorum. İçme suyu sorununu kökten çözdük. Ereğli’ye doğalgazı getirdik mi? Madencilikte bu toprakların bereketi geçim kaynağı. Geçtiğimiz yıl 102 milyon ton yerli kömür üretimi yaparak bu alanda rekor kırdık. Önümüzdeki dönemde bakanlıklarımızla belediyemizle birlikte Ereğli'yi daha büyük yatırımlara kavuşturacağız. Türkiye kömür işletmeleri için bu bölgede 1500 işçi alımı sözü vermiştik. Bin tanesi kura yöntemiyle alındı. İşe başladı. Kalan 500 işçi de en yakın zamanda seçim sonrası yine kura yöntemiyle işbaşı yapacaklar. AK Parti'nin kapıları bu çatı altında ülkesine ve şehrine hizmet etmek isteyen herkese açıktır. Ama bu kapıdan çıkıp da hala Ak partinin gölgesinde yürümeye çalışanlarla işimiz olmaz. Belediye başkanlığı bayrak yarışıdır. İsimler değişir ama hedef ve yol değişmez. Ereğlili kardeşlerimin 31 Mart'ta en doğru kararı vereceklerine inanıyorum" şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Haber Portalı
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi