YENİ MECLİS, YENİ DÖNEM...

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi ilk toplantısını Belediye Başkanı Halil Posbıyık başkanlığında gerçekleştirdi. Katip üye, meclis başkan yardımcıları ve komisyon üyelerinin seçildiği toplantı öncesi Başkan Posbıyık, yeni dönemin Kdz.Ereğli’ye hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Bu haber 2019-04-08 16:51:12 eklenmiş ve 713 kez görüntülenmiştir.

Halil Posbıyık başkanlığındaki Kdz.Ereğli Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı. 20 CHP, 11 AK Parti’li olmak üzere toplam 31 Belediye Meclis Üyesinin Belediye Meclis toplantısında oldukça heyecanlı oldukları gözlendi. Meclis gündem maddelerinin görüşülmesine 9 Nisan 2019 Salı günü devam edilecek.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Meclis toplantısına geçilmeden önce gündem dışı konuşma yaptı.

Posbıyık, “Bu sorunların çözümünü Ereğli’de yaşayan 118 bin kişi bu arkadaşlar çözebilir biz onlara güveniyoruz dediler ve 31 tane Belediye Meclis üyesi arkadaş seçtiler. Hangi partiden hangi siyasi partiden gelirlerse gelsinler onların hepsi de benim değerli arkadaşlarım, meclis üyelerim. Bütün meselemiz Ereğli’nin sıkıntılarını, problemlerini Ereğli özünde önemli olan meselelerini el ele vererek, kol kola girerek, birlik ve beraberlik içerisinde çözüm yollarını bulmak bizim görevimiz. Hatta Ereğli halkının bizim üzerimize bıraktığı çok önemli yüklerden birisi. Bu sorunların hepsini birlikte aşmak ve birlikte çözmek zorundayız, mecburuz buna. Ereğli halkı 118 bin kişiden 31 kişiyi seçip biz size güveniyoruz, siz bu işleri çözersiniz diye bize ağır bir yük yüklediler sırtımıza. Belediye başkanı olarak bana da. Hep beraber büyük bir gayret içerisinde bu sorunları çözmeye çalışacağız. Benim yaklaşımım, hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin, Ereğli’de yaşayan 118 bin kişi hepsi benim canım, arkadaşım, kardeşim. Ereğli’de yaşayan insanları seviyorum. Bugün belediye başkanı olmamın tek nedeni Ereğli halkına borcumdan dolayı. Bütün meselem Ereğli’nin birikmiş sorunlarını çözmek. Onun için benimle bana yardımcı olacak, önümü açacak, projeler üretecek 31 tane meclis üyesi arkadaşım ve çok değerli Ereğli Belediyesi personeli var. Hepsi güvendiğim arkadaşlar. Onlarla birlikte hepsini çözeceğiz” şeklinde konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“İletişim en önemli konu. Yıllardan beri siyaset yapıyoruz. Hep aramızı açmak için birtakım problemler sokarlar. Lütfen birebir konuşalım. Gıyabımızda söylenen lafların hiçbirine inanmayalım. Seçilen arkadaşlarımıza sizlerin huzurunda bir kez daha tebriklerimi sunuyorum. Çalışma dönemimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah Ereğli’nin belli sorunlarını bu dönemde aşacağız. Üniversite sorunu var, tersaneler var, bunların hepsini çözeceğiz. Çözülmeyecek sorunlar değil. Hepsini çözecek güçteyiz. Bütün mesele siyasi parti ilçe başkanları ve milletvekilleri, hangi partiden olursa olsun, bir araya geleceğiz. AK Parti İlçe Başkanı, MHP İlçe Başkanı, DSP ilçe Başkanı, Saadet Partisi İlçe Başkanı; hepimiz bir araya geleceğiz. Bireysel işlerimizi görmeyeceğiz. Ereğli’nin sorunları, işsizlikten kıvranan insanlar var, esnaflar dükkanlarını siftah etmeden kapatıyorlar. Perişan vaziyetteler. Hiç ummadığınız insanlar yumruk gibi kravat takmışlar ama içleri yanıyor. Dolayısıyla bunu kenardan seyretmek dinimize, imanımıza da yakışmaz. Bunları hep beraber çözmeniz lazım.

SORUNLARI HEP BİRLİKTE EL ELE ÇÖZECEĞİZ!..

Bunun için de sadece belediye başkanı değil, yaşı sizden büyük bir ağabey olarak, benim önderliğimde hep beraber bunları çözmeye çalışacağız. Zaman zaman üniversite konusunda, diğer konularda, diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarını, bizimki de dahil önümüze katacağız. Ankara’ya gideceğiz, bakanlıkların önünde yatacağız. Ereğli’de ağlayan kimse yok şu anda. Ağlamayan çocuğa meme vermezler. Ereğli’de de ağlayan kimse olmadığı için maalesef şu anda hiçbir derdimize çare olmadılar. Ben inanıyorum ki 31 arkadaşımla birlikte Ereğli’mizin sorunlarını hep beraber çözeceğimize inanıyorum. Bu işler böyle başlar, eğer doğru çalışmazsak, iyi gitmezsek, halk defterimizi dürer. Her seçim sonunda böyledir bu iş. Belli bir birliktelik içinde, sorunların çözümü için herkesin elini taşın altına koyacağına inanıyorum. Bütün meclis üyelerine hayırlı uğurlu olsun, Allah yolumuzu açık etsin, iyi işler yapmayı kısmet etsin. Bu dünya boş. Maddiyat tabii ki önemli ama önemli olan arkanda hoş bir seda bırakmak, bir eser bırakmak, Ereğli tarihine ismini yazdırmak. Allah bize bu fırsatı verdi. Yapacağımız başarılı çalışmalar neticesinde ismimizi Ereğli tarihine yazdırabiliriz. İnşallah arkada hoş bir seda bırakırız. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm meclis üyesi arkadaşlarımızı kutluyorum.”

Posbıyık’ın gündem dışı konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunarak gündem maddelerinde yer alan seçimlere geçildi.

İLK MECLİS TOPLANTISI, İLK HEYECAN…

4 Dönem 20 yıllık tecrübeye sahip Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın başkanlığını yaptığı Ereğli Belediye Meclisi’ni oluşturan 31 Belediye Meclis üyesinin ilk Belediye Meclis toplantısı seçimlerinde oldukça heyecanlı oldukları gözlendi. Posbıyık, 20 yıl Ereğli Belediye Meclis toplantılarına Başkanlık tecrübesiyle 20 CHP’li, 11 AK Parti’li Ereğli Belediye Meclis üyesine yardımcı oldu.

Gündem maddesinin ilkini oluşturan Meclis Katipliği seçimi yapıldı. CHP’li Emrah Karaarslan ve Gönül Çelik 2 yıllığına Meclis Katipliğine seçildiler.

Yapılan bir diğer seçim ise yine 2 yıllığına Meclis Başkan vekilliği seçimiydi. CHP’li Ereğli Belediye Meclis Üyelerinden Satılmış Yiğit birinci, Cengiz Güneş ise ikinci meclis başkanlığına seçildiler.

3 Belediye Encümen Üyelikleri ise CHP’li Sertan Kuzu, Yaşare Aydın ve Tarkan Atik’ten oluştu.

Gündem maddelerinden bir diğeri ise İhtisas Komisyonları seçimleriydi.  Plan Bütçe Komisyonuna 1 yıllığına 3 CHP, 2 AK Parti’den olmak üzere 5 komisyon üyesi seçildi. Plan Bütçe Komisyonuna CHP’den Yaşar Balcı, Cengiz Güneş, Naciye Tozkoparan, AK Parti’den ise Numan Korkmaz, Zafer Hüseyin Durmaz oy birliğiyle seçildiler.

İmar Komisyonuna CHP’den Haluk Okur, Fikret Aydeniz, Yılmaz Partlak,  AK Parti’den Mustafa Kumaş ve Fuat Ulaş, Hukuk İşleri Komisyonu’na CHP’den Gönül Çelik, Tayyar Mendeş ve Mehmet Akçakaya ile AK Parti’den Gülsemin Çelik ve Yahya Çakır seçildiler.

 

Kdz.Ereğli Belediye Meclisi’nin ikinci oturumu 9 Nisan 2019 Salı günü saat 14.00’da AKM Nikah Salonu’nda devam edecek.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Haber Portalı
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi