SPOR
Giriş Tarihi : 26-06-2021 23:27

“8 BRANŞTA, 745 LİSANSLI SPORCUMUZ VAR”

Kdz. Ereğli Belediyespor Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurulda konuşan Başkan Posbıyık, Ereğli Belediyespor’un 8 branşta 745 lisanslı sporcusunun olduğunu belirterek “İlk kez bir kongrede böyle konuşuyorum. Ereğli halkının futbolda başarı özlemini biliyorum ve görüyorum. Birlik beraberlik içinde hedefe ulaşmak için çalışacağız. Ereğli belediyesporu bir üst lige çıkarmak için bu yıl Allah’ın izniyle hep beraber elimizden gayreti göstereceğiz.”dedi.

“8 BRANŞTA, 745 LİSANSLI SPORCUMUZ VAR”

Kdz. Ereğli Belediyespor Olağan Genel Kurulu yapılarak yeni yönetim göreve başladı.

Genel Kurula, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Taner Gün, Kdz. Ereğli Belediye ve Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık ile Ereğli’de görev yaptığı sırada Bayburt Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Hüzeyfe Yücedağ katıldı.

UMARIM ŞAMPİYONLUK MARŞLARININ SÖYLENDİĞİ BİR YIL OLUR

Genel Kurulda konuşan Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “ En son kongrede nikâh sonunda yapılan kongrede ben de vardım. O zamanki atmosfere göre şuan ki atmosferi karşılaştırdığımızda başkanımızın konuşmasını dinledikten sonra bu sene Ereğli’de futbol adına çok heyecanlandım. Çünkü: Başkan beyde zaman zaman konuştuğumuzda bana üç ilçeyi verin yöneteyim, kulübü vermeyin bana yük derdi. Bugün her zamanki gibi desteğini ve hedefini açıklaması kulüp için ciddi açıdan avantaj. Futbol seyircinin heyecanı baksa sporlarda yakalayamıyorsunuz onun için futbol önemli bu ilçe için. Bu ilçenin bir geçmişi var sıradan bir ilçe değil. Geçmiste bir çok takımı ağırlayan bir ilçede vatandaş bir beklenti içerisinde dolayısıyla bunu tatmin etme sorundasınız. Geçen yıl biz ne yaptık ne yaptık da hata yaptık bi kere bunu ortaya koyup ona göre de yeni pozisyon almakta da fayda var açıkçası emek sarf ediyor herkes işadamları arkadaşlar parasını veriyor. Sorumluluk alıyor herkes alıyor. Gayret samimiyet ve şeffaflık bekliyoruz, baksa bir şeye ihtiyacımız yok.  Biz bunu başarırız bu şekilde.  Kendimizi komşu ilçelerle rakip değiliz bizim rakibimiz bizim ayarımızdaki illerimizdir. Kongrede bugün seçilen bütün arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum. Başkanımız basta olmak üzere tüm yönetimi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hepimizin yüzünü ağırtacak şampiyonluk marslarının söyleneceği bir futbol müsabakası bu yıl için temenni ediyorum.

Kdz. Ereğli Belediye ve Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık ise yaptığı konuşmada kentte futbolda başarıya bir özlem olduğunu belirterek şunları söyledi:  

8 BRANŞTA 745 LİSANSLI SPORCUMUZ VAR

“ Kdz. Ereğli Belediyespor kulübü önemli bir kuruluş 1980 yılında kuruldu. Tam 41 senedir hizmet veriyor kesintisiz. 41 kere maşallah diyecek noktaya gelmiş vaziyette. Kulübümüzün en büyük özelliği sadece bir futbol kulübü değil. Eğer çevremizdeki illere bakarsanız Karabük gibi Bartın gibi hatta ilçelere bakarsınız Devrek gibi futbol kulübüdür hepsi de yani bir tek erkek futbol takımı vardır ve onla uğraşırlar. Topladıkları paraları da futbol takımlarına verirler… Para harcama isleri daha kolaydır. Ereğli Belediyespor bur futbol kulübü değildir, Bir spor kulübüdür. Tam sekiz branşta 745 sporcumuz var. Hepsi lisanslı sporcu.

ERDEMİR, ARTIK SPORA KATKI SAĞLAMIYOR, SORUMLULUĞU BİZ ALDIK

Erdemir, Eskiden bir boşluğu dolduruyordu. Çok ünlü kulüpleri buraya getiriyordu. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi çok büyük emeği vardı ama özelleştirme sonrası futbol dahil herşeyi bıraktı. Bir tek lira dahi harcamıyor spora sportif faaliyetlerin tümüne bize de yararı yok şuanda. İnşallah olur ileride. Biz ne yapmamız lazımdı; Edemir’de çalışan erdemirde Ereğli’nin nüfusunun yarısı Erdemir’de çalışan alın teriyle para kazanan insanları var bu memlekette onların çocukları da basketbol, voleybol oynaması lazım futbol oynaması lazım boks yapması lazım, futbol okuluna gitmesi lazım Erdemir özelleştirme sonrası bıraktıktan sonra belediye olarak sorumluluğu üzerimize aldık. Biz mecburuz bi işleri üzerimize alacağız dedik ve bütün branşları kendi üzerimize kıt imkânlarımıza rağmen bunu sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğümüz için biz yaptık. Yönetim kurulu arkadaşlarımız fedakârca Ereğli gençlerine spor yaptırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMADAN KONUŞUNLAR VAR

…..Geçtiğimiz yıl maalesef pandemi nedeniyle pek başarılı olamadık faydalı dönem geçiremedik Ona rağmen yönetim kurulu arkadaşların hepsi de gerçekten bütün branşlarda ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Hepsine katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ereğli’de özellikle futbola çok büyük bir özlem var. İnanılmaz bir özlem. Biraz başarı olduğu takdirde bu stadyum doluyor, insanlar duvarların üzerinden maçları izliyor. Futbola Çok büyük bir ilgi var. Biz bunun yanına bir de kadın futbol takımını kurduk. …Futbolda maddi manevi destek olanlar vardır; Ereğli sevdasından dolayı futbol sevdasından dolayı, Bir de köstek olanlar vardır 1 lira yardım etmezler her gün car car konuşurlar. Sadece muhalefet yapar.

FUTBOLDA AĞIRLIĞIMIZI KOYACAĞIZ.

Futbolda Ereğli halkı başarı bekliyor. Halil Posbıyık oyarak kendimi övmek gibi olmasın hedefli bir insanım. Hedefe gitmek için her türlü sıkıntıyı çekerim. Ereğli’de çok yakında göreceksiniz Ereğli’yi şantiyeye çevireceğiz. Sporda da bir hedef koyalım diyoruz. Aylardan beri çalışıyoruz İhsan Bey diğer arkadaşlarım belediye yönetimini kurmak için büyük bir mücadele verdi ve yeni bir yönetim kurulu oluşturduk. Ben özellikle yeni yönetim kurulu için teklifte bulunduğumuz Ereğli’yi seven futbolu seven değerli arkadaşlarıma huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. İş adamı olmalarına rağmen zamanları olmamasına rağmen yoğun olmalarına rağmen bu konuları anlattık.

YILLARDIR BAL LİGİNDE KALDI, YUKARI ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Futbola aç dedik Ereğli halkı yıllardan beri Bal liginde kalmış yukarı sıçrayamamış bir sıçrama yapalım. Ben de belediye başkanı olarak spor kulübü başkanı olarak çok fazla çok fazla üzerine eğilmedim ama söz veriyorum ben de eğileceğim dedim. Ağırlığımı koyacağım. Ereğli’deki işadamlarından gerekirse para toplayacağım sizler de destek verecekseniz. Şampiyonluk gibi büyük bir hedefimiz var. Bütün yönetim buna katıldılar ve bize destek verdiler.  Sevgi barış Dostluk ilkemiz içinde yönetim kurulu içinde herkes bir 2. Başkan da bir yönetim kurulu üyesi de bir. Görev alanlar da almayanlar da eşit seviyede herkes herkese bilgi verecek. Şimdiden söylüyorum.  Şuanda bile birçok kentte oynanan maçları izliyor arkadaşlarımız.  Akıllıca hareket edeceğiz.

BİRLİK VE BARABERLİK İÇİNDE BAŞARMAK İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

 

Sevgi ve saygı olursa birlik ve beraberlik olursa. Önümüzde hiç kimse duramaz. Ben de bütün ağırlığımı koyacağım. Birlik ve beraberlik içinde yönetim kurulu üyeleriyle beraber anlayış birliği içinde her türlü fedakarlığı yapacağız. Hiçbir kongrede böyle konuşmadım ilk kez böyle konuşuyorum Ereğli halkının özlemini görüyorum. Ereğli gibi herşeyde öncü olan ilkleri başaran tek oylan bir Ereğli halen daha son sıralarda düşmek üzere çıkmak üzere ortada bak bu sene dördüncü olur ne kadar güzel. Bu sene bunu yapmayacağız. Birlik beraberlik içinde hedefe ulaşmak için çalışacağız. Kdz. Ereğli Belediyespor’u bir üst lige çıkarmak için bu yıl Allah’ın izniyle hep beraber elimizden gayreti göstereceğiz.

Yönetim Kurulu faaliyet ve denetim kurulu raporları oy birliği ile kabul edildi.

 

Kdz. Ereğli Belediyespor Yeni Yönetim Kurulu:

HALİL POSBIYIK

Kdz. Ereğli Belediye ve Belediyespor Kulüp Başkanı

İHSAN YAZICIOĞLU

SATILMIŞ YİĞİT

SERTAN KUZU

TARKAN ATİK

YAŞAR EROĞLU

AHMET TÜRK

KERİM SAĞLAM

HAKAN MISIRLI 

İDRİS GÜLAY

AYHAN GÜNAYDIN

İBRAHİM SAĞ

ÜMİT/ERDAL AKBABA

UFUK ÇAKMAK 

SERCAN DEMİR

LEVENT ÇİFTGÜL

FERİDUN ÇETİN

FATİH ÇAPAR

EMİN SEZGİN

VOLKAN TÜRKOĞLU

ÖZGEN AYDIN

OĞUZ CÖMERT

DENİZ KOCA

MUHAMMET ALİ ATEŞ

HALİT AYDIN

RECEP KÖKSAL

SERKAN AYDEMİR

ALİ CEYLAN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor921
 • 2Hatayspor919
 • 3Fenerbahçe919
 • 4Beşiktaş917
 • 5Fatih Karagümrük917
 • 6Galatasaray917
 • 7Alanyaspor917
 • 8Altay915
 • 9Konyaspor914
 • 10Adana Demirspor912
 • 11Kayserispor911
 • 12Gaziantep FK911
 • 13Sivasspor910
 • 14Başakşehir FK99
 • 15Antalyaspor99
 • 16Yeni Malatyaspor99
 • 17Göztepe98
 • 18Giresunspor98
 • 19Kasımpaşa96
 • 20Çaykur Rizespor91
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA