YEREL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 17:49

AK PARTİ'NİN GÜNDEMİ YİNE POSBIYIK VE CAMİ OLDU...

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş  ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol,  İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları, Ereğli Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Öğretmenevi’nde düzenlediği toplantıda, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak ilçe gündemindeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

AK PARTİ'NİN GÜNDEMİ YİNE POSBIYIK VE CAMİ OLDU...

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş  ve Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol,  İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları, Ereğli Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Öğretmenevi’nde düzenlediği toplantıda, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak ilçe gündemindeki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bozkurt, AK Parti iktidarı döneminde ilçe genelinde yapılan hizmetlerin görülmemesini eleştirerek, cami projesi ve karayolu çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın açıklamalarına da sert tepki gösteren Bozkurt, konuşmasında şunları ifade etti:

“Toplantımıza başlamadan önce büyük fedakârlıkla zorlu şartlar altında görev yapan, kamuoyunu bilgilendiren, bizlerin sesini halkımıza ulaştıran çok kıymetli gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, her birinize çalışma hayatınızda sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.

Sevgili basın mensupları değerli dava arkadaşlarım;

AK Parti iktidarımız Türkiye’yi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yaptığı hizmetler ve yeniliklerle her alanda Dünya’nın önde gelen güçlü ülkeleri arasına taşımayı başarmıştır.

20 yıllık iktidarımız sürecinde Türkiye’de olduğu gibi bölgemizde de önemli hizmetler hayata geçirilmiştir. Sizlere bunların bir kısmından bahsetmek istiyorum;

AK Parti olarak Süleymanbeyler Köyü’nde ki içme suyu Arıtma Tesisi, ve Kızılcapınar Barajı’ndan arıtma tesisine kadar olan su isale hattını yaklaşık 50 milyon TL’ye yakın bir yatırımla tamamladık ve 2017 yılında hizmete açtık. Yine yakın zamanda arıtma tesisi içerisine ozonlama tesisi kurulması için 5 milyon TL’lik bir yatırım daha yapılıyor.

Kdz. Ereğli’ye Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi, Turizm Fakültesi ve Kdz. Ereğli Meslek Yüksekokulu’nu kazandırdık.

Yine tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Kdz. Ereğli’de ki Doğalgaz yatırımını da AK Parti hükumetimiz yapmıştır.

19 yıllık iktidarımız döneminde Ereğli-Düzce arası karayolunu 9 tünelle birlikte yaparak hizmete açtık.

Ereğli-Zonguldak arası karayolunun yapımını tamamladık halkımızın hizmetine açtık.

400 yataklı modern Devlet Hastanemizi yaptık ve halkımızın hizmetine açtık.

19 yılda 500 milyon TL’nin üzerinde bir yatırımla 50’nin üzerinde ilk, orta ve lise binasını yaparak, tüm tefrişatı, son teknoloji bilgisayar sınıfları, laboratuvarları ve spor salonları ile hizmete açtık ve Ereğli’yi tekli eğitime geçirdik.

Kdz. Ereğli Adliye Sarayı ve Vergi Dairesi binalarını yeniden yaparak hizmete açtık.

Kdz. Ereğli’ye modern PTT binamızı kazandırdık.

20’nin üzerinde sağlık ocağı, 8 ayrı 112 istasyonunu ilçemize kazandırdık.

Kavaklık Mahallesi’nde ki spor salonu ile Kemer mevkisindeki Gençlik Merkezi’ni yaptık, şimdide olimpik yüzme havuzunu yapıyoruz.

Şehit Vefa Karakurdu Beyçayırı Stadı’na bir milyon 800 bin TL yatırım ile suni çimlerini yeniledik, gece maçları oynanabilmesi için aydınlatmasını, tribünlerin ve soyunma odalarının bakımlarını yaptık..

Gülüç-Kepez arasındaki karayolunun yapımını tamamladık, üst geçitleri ve köprülü kavşak ile beraber hizmete açtık.

Kdz. Ereğli Eğitim Kampüsü projesinin resmi işlemlerinin tüm altyapısını tamamlayarak temel atma aşamasına getirdik.

Kdz. Ereğli’ye Ağır Ceza Mahkemesi açılmasını sağladık.

Mesleki yeterlilik sınavlarının Ereğli’de yapılmasını sağladık.

Kdz. Ereğli Anadolu Lisesi’nin proje okulu olmasını sağladık.

Zonguldak ilinde ilk hayvan pazarı Süleymanbeyler Köyü’ne kuruldu.

Ereğli-Devrek arası 55 kilometrelik karayolunun 42 kilometrelik kısmının yapımını tamamladık, geriye kalan 13 kilometrenin yapım çalışmaları devam ediyor.

Kdz. Ereğli Hükümet konağı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi binalarının tüm proje işlemleri tamamlandı ve 2022 yılı içerisinde ihaleleri yapılıp temellerini atacağız.

Kdz. Ereğli Yunuslu Köyü mevkisine açık ve kapalı cezaevi projesi yapımı Adalet Bakanlığı tarafından onaylandı. İl Özel idaresi tarafından yolu ve köprüsünün yapımı işi 2022 yılı programa alındı ve cezaevi inşaatına bu yıl içerisinde başlanması planlanıyor.

Kdz. Ereğli Kırmacı Mahallesi meclisindeki eğitim vadisine ilçe genelindeki özel çocuklarımızın eğitim-öğretimlerini gerçekleştirebilecekleri anaokulu, ilk, orta ve lise binalarından oluşacak Özel eğitim Kampüsü projesi için Özel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Milli Eğitim Bakanımızın onayına sunuldu.

Kdz. Ereğli’ye gündüz engelli bakım merkezi ve yaşlı bakım evi projemiz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’mız tarafından hayata geçirilme aşamasındadır. Bununla ilgili olarak yer tespit çalışmaları yapılmış ve dosya bakanlığa sunulma aşamasına gelmiştir.

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından ilçemizin Kırmacı Mahallesi’ne iki adet 500’er kişilik Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu projesini inşallah Ereğli’mize kazandıracağız.

Bu hizmetlerin Ereğlimize kazandırılmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, tüm milletvekillerimize, il başkanlarımıza ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ederim.

Sevgili basın mensupları, kıymetli dava arkadaşlarım;

25 yılı aşkın zamandır bu ilçede yöneticilik yapanların ortada hiçbir eseri yokken AK Parti’nin yaptığı hizmetleri hiçe saymaya kalkmasını ibretle izliyoruz.

KENT MEYDANI

2019 yerel seçimleri öncesinde hem seçim kitapçığında hem de yaptığı konuşmalarda Kent Meydanı Projesi’ni yer altına 3 bin araçlık otopark yapmak kaydıyla hayata geçireceğini vaat eden Sayın Halil Posbıyık, seçimlerin ardından önce belediyenin ekonomik durumunun iyi olmadığını, bu projeyi belediye bütçesi ile hayata geçirmenin mümkün olmadığını ifade etmiş, bir süre sonrada adını açıklamadığı hayırsever tarafından Kent Meydanı ve 4 kat otopark yapılacağını açıklamıştır. Ancak aradan aylar geçmesine rağmen ne ortada ne bir hayırsever vardır nede kent meydanının temeli atılabilmiştir. Sayın Başkanın kent meydanı ve katlı otoparkı yapacağını söylediği hayırsever kimdir? Neyin karşılığında kent meydanı ve otoparkı yapacaktır? Buda belirsizdir.

BELEDİYE SARAYI

Sayın Başkan 18 yıldır Belediye sarayı yapacağını söylemekte ancak hayata geçirmemektedir. Yine bu dönemde de belediye sarayı yapacağını söylemiş ancak aradan geçen yaklaşık 3 yıllık sürede hiçbir adım atmamıştır.

ESKİ BELEDİYE BİNASI (KENT MÜZESİ)

Eski Belediye Binasının bulunduğu yere Kent Müzesi yapacağını söylemiş, defalarca projesini çarşaf çarşaf gösterip müjdeler vermiş ancak ihalesini dahi yapmayı becerememiştir.

SPOR KOMPLEKSİNİN YIKILIP YERİNE BALIK RESTORAN YAPILMASI

Daha önceki belediye yönetimi döneminde yaklaşık 3 milyon para harcanarak Erdemir ofis binası yanına yapılan spor kompleksi ve çocuk eğlence merkezini yıkarak yerine balık restorantı yapmaya kalkmıştır. Ereğli halkının ödediği vergilerle hayata geçirilen çocukların ve gençlerin kullandığı kompleksi yıkma yanlışı bir tarafa yerine yapmaya başladığı içkili balık restoranının imarını dahi doğru dürüst yapamamış, kapı numarasını dahi doğru yazmayı becerememişlerdir. Ayrıca spor kompleksi ve çocuk eğlence merkezinde kay kay kayan ve paten kayamayan çocukların ağlamaları ne olacak?

HALK KAFE VE SBD İHALE VE ÇAY ÜCRETLERİ

Seçim öncesinde yıllardır uygun fiyata çay içip yemek yediği Karadeniz Bölge Komutanlığı bitişiğindeki kafe ve Bozhane girişindeki halka açık kafeteryaların özelleştirilmeyeceğini açıklayan Sayın Başkan, seçimden sonra iki kafeteryayı da özelleştirip, halkın ucuz hizmet almasını engellemiştir.

100’E YAKIN PROJEDEN BİR TANESİ BİLE HAYATA GEÇİRİLMEDİ

Sayın Başkan 2019 yerel seçimleri öncesinde Öğrenci Yurdu, trafik sorununa çözüm, tarımsal kalkınma istihdam projesi, tarım meslek lisesi, doğa okulu, halk süt, ihtiyaç sahiplerine yılın her günü sıcak yemek için aşevi, tersaneler lojistik merkezi, fuar alanları, nikah salonu, teleferik ve seyir terası, kültür, sanat ve kent müzesi, sağlıklı yaşam ve spor çocuk ve gençlik spor kompleksi, tema park, 31 mahalleye ücretsiz kreş, gençler için olimpik yüzme havuzu, basketbol sahaları, fitness salonları, teknoloji ve bilim merkezi, dijital kütüphane, stadyum ve antrenman sahaları, engelsiz yaşam köyü, butik hastane, çarşı üzerinin kapatılması, imar düzenlemesi, AKM’nin yıkılıp yeniden yapımı, yüksek öğrenim gören öğrencilere burs gibi daha sayabileceğim yüzlerce proje açıklamış ve yapacağını taahhüt etmiştir. Sayın Başkan bu projelerden herhangi birini hayata geçirdi de biz mi göremedik? Ereğli halkı mı göremiyor? Kendisini Tecrübe abidesi ve duayen ilen eden Sayın Başkanın hakkını yememek lazım; Sayın Başkan son 3 yılda şehrin her noktasına heykeller yaptırmıştır.

 

REVİZYON

Sayın Başkan 2012 yılında revizyon imar planı çalışması yaptığında Kdz. Ereğli’nin gelecek 50 yılının 250 bin nüfusa göre planlandığını en az 20-30 yıl daha yeni bir revizyonsa ihtiyaç olmayacağını söylemişti. Ancak aradan 8 yıl geçtikten sonra yeni bir revizyon çalışmasına girmek hangi tecrübe ve hangi duayenliktir. Yeni bir revizyon çalışmasının amacı nedir?

CAMİİ PROJESİ

İslam toplumlarında hayatın, şehrin ve medeniyetin merkezinde cami vardır. Camiler İslam toplumunun kimliği haline gelmiş, düşüncenin, hayatın ve medeniyetin merkezi olmuştur. Hayat caminin değerleriyle kurulmuş, şehirler camii merkezli planlanmıştır. Sadece ibadetlerimiz değil tarihimiz, edebiyatımız, örf ve adetlerimiz camiyle iç içedir. Merasimler, hüzünler ve ortak mücadelelerde Müslümanları bir araya getirmiştir.

Kdz. Ereğli’ye sembol bir camii yapılması konusu son üç yıldır hep gündemde. Ancak, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Sayın Halil Posbıyık’ın kendisi ile defalarca çelişen söylemlerine 25 yılı aşkın zamandır Ereğli halkı alışmıştır. Bunun en son örneği Sayın Başkan’ın sahile yapılması planlanan Cami Projesi ile ilgilidir. Sayın Başkan 2021 yılının Haziran ayındaki Belediye Meclisi toplantısında Camii projesinin denizin bir kısmı doldurularak amfi tiyatronun olduğu bölgeye yapılacağını kendisi görselleri ile birlikte bizzat açıklamıştır. Cumhurbaşkanımıza Zonguldak mitinginde bu konuyla alakalı dosya yollayıp amfi tiyatronun olduğu bölgeye cami yapılmasını talep etiğini ifade etmiştir. Ancak 7 ay geçtikten sonra Sayın Başkan o günkü projeleri ve söylemlerini unutmuş olacak ki, bu gün kendisinin söylediği yere camii yapılmasına şiddetle karşı çıkacağını söylemektedir. Şu an gündeme gelen sahile camii projesi Sayın Başkan’ın daha önce kendisi tarafından hazırlanan ve kamuoyuna açıklanan proje ile temel esasları aynıdır.  Bakanlığın göndermiş olduğu imar planında sahilimize ilave 29 bin metrekare dolgu yapılarak yeni yürüyüş alanları, çocuk parkları gibi sosyal donatı alanları kazandırılmış olacaktır. Sahilin bölünmesi yada büyük bir alanın ortadan kaldırılması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.  7 ayda ne oldu da Sayın Başkan kendi hazırladığı ve kamuoyuna açıkladığı projeyi hayata geçirmek istediğimizde ortalığı karıştırmaya çalışmaktadır. Toplumu kutuplaştıracak ve huzursuzluk çıkartacak söylemlerde bulunmaktadır.

Sevgili basın mensupları Sayın Başkanın 25 yılı aşkındır her dönem Ereğli’ye ne zaman bir hizmet kazandırılmak istense bakanlarla, milletvekilleriyle, valilerle, kaymakamlarla, bürokratlarla, sanayicilerle, işadamları ve esnaflarla kavga ettiğini biliyoruz. Kendi söylemi olan Sevgi, Dostluk Barış sözleri maalesef 25 yılda bir slogan olmaktan öteye gitmemiştir. Biz ilçe başkanlığı görevine geldiğimizde yönetimimiz ve meclis üyelerimizle kendisini ziyaret ettik. O gün kendisine “Ereğli’nin menfaatine olan her işte yanında olacağımızı ve AK Parti olarak destek vereceğimizi” ifade ettik. Bu güne kadarda sözümüzün arkasında durduk. Ancak Sayın Başkan her meselede çözüm yerine her zamanki gibi kavga yöntemini seçmiştir. Son meclis toplantısında AK Partili belediye meclis üyelerimize yönelik hakarete varan söylemlerini her kes dinledi. Ereğli bu kavgacı anlayıştan dolayı hep kaybetti. Bu tavrı sürdürmenin Ereğli’ye hiçbir faydası yoktur. Ben buradan Kdz. Ereğli’nin menfaatleri noktasında gündeme gelen projelere destek veren, birlik ve beraberlik içerisinde olağanüstü bir performans sergileyen partimizin Kdz. Ereğli Belediye Meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

AK Parti iktidarı olarak bizim işimiz hizmet işidir. Belediye yönetiminin hangi partiden olduğuna bakılmaksızın hizmet üretmeye devam edeceğiz. Onlar her zamanki gibi hizmetleri engellemeye, halkımızın istediği camii yapımına karşı çıkmaktadırlar. Bu zihniyet Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasına da karşı çıkmış, Çamlıca ve Taksim Camii projelerine de karşı çıkmışlardır. Onlar istedikleri kadar karşı çıkmaya devam etsinler, biz Ereğli’ye eserler kazandırmaya ve hizmet etmeye devam edeceğiz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2251
 • 2Konyaspor2142
 • 3Adana Demirspor2337
 • 4Fenerbahçe2337
 • 5Beşiktaş2336
 • 6Alanyaspor2235
 • 7Hatayspor2235
 • 8Başakşehir FK2234
 • 9Sivasspor2331
 • 10Kayserispor2231
 • 11Gaziantep FK2131
 • 12Fatih Karagümrük2330
 • 13Göztepe2327
 • 14Galatasaray2227
 • 15Giresunspor2226
 • 16Kasımpaşa2224
 • 17Antalyaspor2223
 • 18Çaykur Rizespor2221
 • 19Altay2218
 • 20Yeni Malatyaspor2216
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
SEL….
SEL….
ARŞİV ARAMA