YEREL
Giriş Tarihi : 16-02-2021 14:04

CİVELEK: 'İTİBAR ETMEYİN... KARALAMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet CİVELEK, son zamanlarda sosyal medya üzerinden şahsına, başkan vekiline ve Odaya yakışmayacak çirkin ithamlarda bulunulduğuna dikkat çekerek, bu paylaşımlara itibar edilmemesini istedi.

CİVELEK: 'İTİBAR ETMEYİN... KARALAMAYA ÇALIŞIYORLAR'

Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda 15 yıldır yönetim kurulu başkanlığı görevi yaptığını belirten Cevdet Civelek, bu zamana kadar oda üyelerinin iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olmaya çalıştığını söyledi.

Kdz.Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet CİVELEK, son zamanlarda sosyal medya üzerinden şahsına, başkan vekiline ve Odaya yakışmayacak çirkin ithamlarda bulunulduğuna dikket çekerek, bu paylaşımlara itibar edilmemesini istedi.

CİVELEK, yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

‘ Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasında 15 yıldır yönetim kurulu başkanlığı yapmaktayım. Bu zaman kadar Oda üyelerimizin iyi günlerinde kötü günlerinde, düğününde, cenazesinde hep yanlarında olmaya çalıştım. Gerek Odaya gelip gerekse dışarıda görüp, gerekse bana telefonla ulaşıp sorunlarını dile getiren bütün üyelerimize gerek şahsım olsun, gerek başkan vekilimiz olsun, gerekse genel sekreterimiz olsun yardımcı olmaya çalıştık. Değerli üyelerimiz sizinde bildiğiniz gibi COVİD-19 salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm sektörleri olumsuz yönde etkilemiş, yolcu ve öğrenci taşımacı esnafımızı mağdur etmiştir. Özellikle İlçemizde Öğrenci Servisçi esnafımız pandemiden en çok olumsuz etkilenen kesim olmuştur. Bu konuda sizlerin sorunlarıyla ilgili kurumlarla görüşmeler yaptık, yazılarımızı yazdık. Yani ‘5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’nun bize verdiği yetkilere göre sorunları gidermeye çalıştık. Tabi bazı durumlarda Odamızın yaptırım gücü olmadığı yerlerde sorunların çözümü için Birliğimize, Federasyonumuza ve ilgili Kurumlarla yazışmalar yaptık, bazıları olumlu bazıları olumsuz geri dönüşler oldu.

Son zamanlarda sosyal medya üzerinden birkaç üyemiz şahsıma, başkan vekilime ve Odamıza yakışmayacak çirkin ithamlarda bulunmuşlardır. Biz herkes kendine yakışanı yapar dedik. Bunlara herhangi bir cevap vermedik. Ancak biz cevap vermedikçe bunlar Oda Başkanını ve Odayı küçük düşürücü sözler yazmaya devam etmişlerdir. Artık bu süreçten sonra bu tür çirkin ithamlar için disiplin cezaları ve yargı yolunu başlatacağımızı bildirmek isterim. Bizler her türlü eleştiriye açığız. Bizimde eksiklerimiz ve hatalarımız olabilir, bizler her zaman yapıcı eleştiriye açığız.Ancak sosyal medyadaki bu yalan yanlış yazılarla Odamıza hakaret ediliyorsa buna karşıyız. Bunlar Odamızın 2022 yılı Ocak-Şubat-Mart aylarında yapılacak olan genel kurul için şahsıma yapılan karalama kampanyalarıdır.

Son günlerde Metin FİDAN adlı üyemiz ilçemizde ‘Servisçiler ve Minibüsçüler Odası’ kuruluyor diye basında açıklamalar yaptı. Değerli üyelerimiz Metin FİDAN zamanında Kdz.Ereğli Umum Servis Araçları Derneği’ne karşı S.S. 86 nolu Star Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni kurdu. Ancak ne hikmettir ki şu anda kooperatifinde bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar üyesi olması, bu işte ne kadar başarılı bir idareci olduğunu göstermiştir. Değerli üyelerimiz bir Oda kurmak için en az 500 üye olması gerekiyor. Metin FİDAN’da 500 üyeyi toplamayacağını biliyor. Ancak kamuoyu yaratmak ve Odamızı üyelerimizin gözünde iş yapmaz bir kurum olarak göstermek amacındadır. Bu oluşuma katılmayı düşünen üyelerimizin bir kere daha düşünmelerini isterim. Metin FİDAN şu ana kadar sosyal medyada yazmaktan başka, kendi meslektaşlarını şikayet etmekten başka üyelerimiz için ne yapmış.

            Burak ULAŞ üyemizin şahsım ve odamız hakkındaki sosyal medyada yazdığı çirkin ithamlarını muhatap bile almıyorum. Çünkü bunları başka birinin ağzıylayazdığını biliyorum. Böyle devam etmesi durumunda kendisi için disiplin cezası ve yargı yoluna başvurulacaktır.

Değerli   aidatları amme alacakları olup, yasal olarak almama gibi bir durum olamaz, aidatların tahakkukları Ticaret Bakanlığı ESBİS sistemine otomatik olarak aktarılmakta olup, bizler aidat tahsilatı yapmadığımız zaman 5362 Sayılı Esnaf ve Sanatkarları Kanununa göre suç işlemiş oluruz. Biz üyelerimizden şu ana kadar zorla aidat ve muhasebe ücreti tahsil etmedik. Bizler Pandemi döneminden önce de para konusunda zorlamadık. Üyemizin borcu olduğu zamanlarda bile belge verme konusunda ve diğer konularda yardımcı olduk ve kimseyi mağdur etmedik.

            Ayrıca Öğrenci Servisleri ve diğer esnaflarımızın sorunları ile ilgili Federasyonumuza ve Maliye Bakanlığına yazılar yazdık. Özellikle öğrenci servisleri Covid-19 başlangıcı olan 13 Mart 2020 den bu tarafa çalışmadıkları için bunların M.T.V. ödemeleri, sigorta ödemeleri ve vergi ödemelerinden muaf tutulmasını talep ettik.Federasyonumuz bütün bu taleplerimizi ilgi bakanlığa yazılı olarak iletmiştir. Ancak bu tür ödemelerinmuaf tutulması için kanun değişikliği yapılaması gerektiğini belirtmişlerdir. Bildiğiniz gibi kanunu değişikliği de mecliste Sayın Milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanımızın onayı ile yapılmaktadır. Şoförler Odalarının bu noktada yapacak bir şeyi yoktur.

 

Kıymetli üyelerimiz siz sosyal medyada yazılan yalan yanlış yazılara itibar etmeyin. İnanın bizler Oda olarak sizin sorunlarınızı ilgili kurumlara her zaman iletmekteyiz. Ancak bütün bu yazışmaları sosyal medyada paylaşma gereği duymadık.

Başkan vekilimiz Ahmet KÜÇÜK’ün ilçemizde bir siyasi parti teşkilatı yönetiminde görev aldı diye görevinde istifa etmesi yönünde sosyal medyada yazılar yazıldı. Esnaf Odalarımız ‘5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşları Kanunu’na tabi olup 8. ve 50.maddede üyeliğin hangi durumlarda düşmesiyle ilgili yazılar mevcut olup, bu maddelerde siyasi partide görev alanın yönetim kurulu üyeliği veya üyelikten düşer ibaresi yoktur. Ayrıca diğer Esnaf Odalarında, Ticaret ve Sanayi Odalarında şu anda siyasi parti teşkilatlarında görev yapan Oda yöneticileri Odalardaki görevlerine devam etmektedirler.Odamıza bu konu ile ilgili Federasyonumuzdan veya başka kurumlardan gelen resmi bir yazı yoktur. Zaten Odamıza Başkan Vekilinin görevden düşmesi ile ilgili yazı gelipte, biz düşürmezsek suç işlemiş oluruz. Bu sebeple başkan vekilimiz Ahmet KÜÇÜK’ün görevinden istifası söz konusu değildir.Başkan Vekilim,Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerim birlik beraberlik içerisinde görevlerine devam etmektedirler.

             Şahsım olarak Oda Başkanlık görevime ilk günkü heyecanla devam etmekteyim. Allah nasip ederse değerli üyelerimizde uygun görürse bu Odaya uzun yıllar daha hizmet etmeye talip olduğumu belirtmek isterim.Değerli üyelerime aileleriyle birlikte sağlıklı günler diliyorum.’

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA