YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2021 21:15

DEMİRTAŞ: '23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN'

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. 

DEMİRTAŞ: '23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN'

Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) açılışının 101. yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

Millet iradesinin oluşturduğu 23 Nisan 1920’de Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan TBMM, halkın doğrudan ülke yönetimine ortak olmasını sağlamış, bu önemli bir dönüm noktası olarak tarihte yerini almıştır. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ vurgusuyla Türk Milleti’nin büyük uyanışı ve Kurtuluş Mücadelesi'nin en önemli oluşumu olan TBMM, yurt satında temsil yetkisini kazanmıştır. Meclisin açılmasıyla birlikte düşman işgaline karşı daha güçlü bir mücadele, kenetlenme ile bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelleri oluşturulmuştur.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, geleceğe daha emin adımları ile artık daha büyük, daha güçlü, daha istikrarlı bir Türkiye’de yaşayacaklar.
Kendi evlatlarımızla birlikte bölgemizin ve dünyanın tüm çocuklarına huzurlu ve güvenli  bir gelecek bırakmak için tüm gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Her sene büyük gururla kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Açılışı’nı bu yıl, koronavirüs salgını çerçevesinde alınan tedbirler gereği meydanlarda, caddelerde kalabalıklarla birlikte idrak edemeyeceğiz ancak bu coşku milletimizin her bir ferdinin yüreğindeki heyecanda kendini gösterecek ve bize güç vermeye devam edecektir.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle, milli iradenin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilk Başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 
Ülkemizin aydınlık geleceğinin ve dünya barışının teminatı tüm çocuklarımıza huzurlu ve güven dolu bir gelecek diliyor, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 101. Açılış Yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA