YEREL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 18:47

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE MUMLU PROTESTO

Ereğli'de, geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışının da etkisiyle yaşanan elektrik sıkıntılarını mum yakarak protesto ettiler. 

ELEKTRİK KESİNTİLERİNE MUMLU PROTESTO

Ereğli'de, geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışının da etkisiyle yaşanan elektrik sıkıntılarını mum yakarak protesto ettiler. 

Geçtiğimiz günlerde bölgeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sonucu yaşanan elektrik kesintileri,  Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği tarafından protesto edildi. Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği tarafından yapılan toplantı da buluşan köy ve mahalle muhtarları, yaşanan elektrik kesintilerini mum yakarak protesto ettiler.

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ise şunları söyledi; 

Bilindiği üzere geçtiğimiz ocak ayı içinde bölgemizde Uzun zamandır beklenen kar yağışı gerçekleşti. Şehir merkezinde 70.80 cm, köylerde ise yer yer 1 ve 1,5 metre yi bulan kar yağışı oldu. Bölgemiz Karadeniz bölgesi olduğu için metorolijininde uyarmasıyla beklenen bir kar yağışı idi .
    
 Maalesef bu kar yağışı biz muhtarlar ve vatandaşlarımız için keyif olmaktan çıkıp, çileye ve karabasana dönüşmüştür. Kar yağışıyla birlikte tüm bölgede elektriklerimiz kesilmiş olup ,yaklaşık 1 hafta boyunca bölgemiz enerjisiz kalmıştır. Bunun sonucunda 
    
1-Solunum cihazına bağlı vatandaşlarımız ve diyaliz hastası olan vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşamışlar 
    
2-Eğitim gören çocuklarımız uzaktan eğitimden mahsun kalmışlar     
    
3-Enerjiye bağlı pompayla su basılan köylerde su basılamamış, köyler susuz kalmıştır
    
4-Köylülerin binbir emekle hazırladığı kışlık ürünlerin hepsi zayii olmuştur
    
5-Evlerdeki beyaz eşyalar, enerjinin 1 hafta sonra, defalarca gidip gelmesi nedeniyle zarar görmüştür
    
6-Tüm bu sıkıntılar devam ederken muhtarlarımızın karşılarında, enerjisadan muhatap bulamamaları, bağlı WhatsApp grubundan şikayetlerle ilgili geriye dönüşün sağlanmadığı, görülmüştür 
    
7- Normal zamanda da Küçücük bir arıza için(sigorta. vs )geri dönüşler ve arıza giderilmesi saatler almaktadır
    
8-Dolayısıyla enerjisa göz göre göre gelen bu kar yağışında sınıfta kalmıştır.
    
9-Bölgemizin unutulmuş ve sahipsiz olması nedeniyle sadece enerjisa ile ilgili değil, bunun yanında Türk telekomda kopan telefon hatlarını şuana kadar tamir etmemiştir.
    
10-Yine kara yollarıda ihmalkâr davranarak zamanında ana halterleri açmayarak vatandaşlarımıza büyük sıkıntı yaşatmıştır.

        
ŞİMDİ SORUYORUZ !!

1-Muhtarlarımızın dilekçeleriyle belirttiği üzere 1974 lü yıllarda yapılan ana hatlar, tali hatlar ağaç direklerin, eğik, yıkılmış ve çürük olduğu hayati tehlike arz ettiği, defalarca müracaat edilmesi üzerine bölge niye yatırım kapsamı altına alınmamıştır 
    
2- Son 1 yılda, yaklaşık her hafta, bakım onarım ve yatırım çalışmaları nedeniyle enerjiyi kesen, enerjisa bu bakım onarım ve yatırım çalışmalarını nerede yapmıştır?
    
3-Enerjisa faturaları tahsil ederken göstermiş olduğu hassasiyeti kendini yenileme, modernizasyon ve personel takviyesi konusunda neden kendini göstermemiştir.
    
BU BAĞLAMDA !!
    
Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sıkıntıları çekerken, bu sıkıntıların giderilmesinde büyük çaba sarf eden, SAYIN, Valimiz Mustafa Tutulmaz’a, İlçe Kaymakamımız, SAYIN İSMAİL Çorumluoğlu’na Bizim ve vatandaşlarımızın yanında oldukları için şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca kısıtlı imkanlarla sahada cansiperane olarak çalışan enerjisa personeli ve özel idare personeline çok teşekkür ediyoruz.

Unutulmuş kentin evlatları olarak Kamuoyuna Bildiriyoruz ki:

Biz atanan insanlar değiliz. Bizler hem devleti hem de milleti temsil eden seçilerek görev almış muhtarlarız. Bu nedenle bizlere yetki veren vatandaşlarımızın haklarını hizmet alma noktasında sonuna kadar şerefimiz ve onurumuz gibi koruyacağımızın bilinmesini istiyoruz. Başta bahsetmiş olduğumuz sıkıntıların giderilmediği bölgemize yatırım noktasında adım atılmadığı devam ederse Bölge muhtarları olarak bir sonraki basın açıklamasını ANKARA da yapacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz .

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA