SPOR
Giriş Tarihi : 05-03-2021 14:37

EREĞLİ BELEDİYESPOR FUTBOL TAKIMI TOPBAŞI YAPIYOR

Türkiye Futbol Federasyonu futbol sezon takviminin daralmasını da dikkate alarak yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına,buna karşın şartların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verdi.

EREĞLİ BELEDİYESPOR FUTBOL TAKIMI TOPBAŞI YAPIYOR

Spor Servisi-Bal ligi start alıyor.2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Ligi müsabakaları başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu futbol sezon takviminin daralmasını da dikkate alarak yerel amatör futbol liglerinin oynatılmamasına,buna karşın şartların uygun olması, ilgili kurum ve kuruluşların onay vermesi halinde sadece Bölgesel Amatör Lig müsabakalarının oynatılmasına karar verdi.

Alınan kararlara göre aynı il ve yakın il takımlarının aynı gruplarda yer alması esasına dayalı belirlenecek gruplandırma sistemi ile grup müsabakaları ve bölge birinciliği müsabakaları yaklaşık 15 haftalık bir sürede tamamlanacak.

2020-2021 sezonu Bal ligi 52 gruptan oluşacak, takım sayısına göre 2 veya 3 devreli lig usulü olarak karşılaşmalar yapılacak.Her grubun 1.si Bölge birinciliği müsabakalarına katılma hakkı kazanırken grupta en alt sırada yer alan takım kendi ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım 9 ayrı tarafsız grup merkezinde oynanacak müsabakalar sonucunda 9 takım TFF 3. Lige çıkma hakkı kazanacak.

Müsabakalar 17-18 Nisan tarihlerinde  başlatılacak. Gruplar kısa sürede açıklanacak ve  fikstür çekimi yapılarak BAL ligine start verilecek.

EREĞLİ BELEDİYESPOR TOPBAŞI YAPACAK…

İlçemizi Bölgesel Amatör Lig’de temsil eden Ereğli Belediyespor Türkiye Futbol Federasyonundan gelen yazı sonrası yönetim bazında çalışmalara başlamış durumda.

2019-2021 Futbol Sezonuna şampiyonluk  paralosuyla başlayan, alınan kötü sonuçlar nedeniyle Zonguldak Bölgesinin diğer temsilcisi Devrekspor’un 7 puan arkasında kalarak küme düşme korkusu yaşayan Ereğli Belediyespor  Cvid-19 salgınının başlaması ve liglerin ertelenmesiyle  küme düşme tehlikesini atlatmıştı.

Sezon başında Ercan Hoca’yla anlaşarak birçok yeni transferler yapan Ereğli Belediyespor Takımı maçların oynanıp oynanmayacağının belirsizliğe düşmesi sonrası sezon başında yaptığı transferleri durdurmuştu.

Bu süre zarfında anlaşma yapan futbolcular belirsizliğin uzaması nedeniyle Ereğli’den ayrılmış ve başka takımlarla anlaşma yolunu seçmişlerdi.

TFF’nin aldığı yeni kararlar  sonrası  Ereğli Belediyespor Futbol  Takımı yöneticilerinin nasıl bir tutum sergileyecekleri, kısa sürede yeni transferler yaparak takımı nasıl toparlayacakları merak konusu oldu.

SEYİRCİLER TEDİRGİN

Geçtiğimiz sezon yeni kurulan takıma büyük destek veren Ereğli’li futbolseverler  onbinleri aşkın sayılarıyla tribünlerde yerlerini almışlar, Ereğli Belediyespor’un başarısız sonuçlar almaya başlamasıylada tribün desteği günden güne azalarak devam etmişti.

Sezon başında takıma birçok yeni transfer edilen futbolcular kazandırılmış olsada liglerin başlama tarihi geçiktiği için yapılan tüm transferler yaptıkları sözleşmelere uyulmadığı gerekcesi ile Ereğli’den ayrıldılar ve yeni takımlarla anlaştılar.

BAL Liginin başlayacağının açıklanması sonrası Ereğli Belediyespor’un elinde futbolcu bulunmaması ve sürecin kısa olması, yeni transferlerin  ise maçlara hazır hale gelmelerinin zaman alacağı göz önüne alındığında takımın bu sezonda başarısız olma ihtimalinin belirmesi Ereğli’li futbolseverler arasında tedirginliğe yol açmış durumda.

Ereğli’de futbolseverler Ereğli Belediyespor yöneticilerinin kısa sürede alacağı kararları ve takımın lige nasıl bir başlangıç yapacağını merak ediyor.

Bilindiği gibi Ereğli Belediyespor Kulübü 2. Başkanlığı’nı İhsan Yazıcıoğlu yapıyor. Yazıcıoğlu 2019-2020 sezonunda takımın başarısız sonuçlar alması nedeniyle ligin 2. Yarısında “pasif” yöneticiliğe geçmiş, devre arasında yapılan tüm transferleri Genel Kaptan Sertan Kuzu gerçekleştirmişti ancak takım başarısız sonuçlar almaya devam etmiş ve küme düşme potasından çıkamamıştı!

Bu sezon kulüp 2. Başkanı Yazıcıoğlu’nun işleri sıkı tutması ve Ereğli Belediyespor’un ilçemizi  üst düzeyde temsil etmesi bekleniyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA