YEREL
Giriş Tarihi : 30-04-2021 23:58

ERTUĞRUL: 'YAŞASIN 1 MAYIS İŞÇİLERİN ULUSLARARASI BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ'

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul,1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı.

ERTUĞRUL: 'YAŞASIN 1 MAYIS İŞÇİLERİN ULUSLARARASI BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ'

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul,1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı.

Ertuğrul, yayınladığı kutlama mesajında şunları ifade etti
‘1 Mayıs, İşçi sınıfının birlik, dayanışma ve bayram günü olmasının yanında,  emeğinin karşılığını alma yolunda hayatını ortaya koyanları anma günüdür.

Bugün dünya çapında kutlanarak, işçi sınıfının uluslararası birlik beraberlik ve dayanışmasını sağlamak amaçlanmaktadır.    Emekçilerin birbirilerine karşı kışkırtılmaya çalışıldığı bugünlerde emeğin en yüce değer olduğunu haykırarak işçi sınıfını uyanmaya davet ediyoruz.

Denizlerde balık kovalayan balıkçıdan inşaatta kürek tutan işçiye,  fabrikada makina başında çalışan  işçiden  tarlada çapa sallayan çiftçiye kadar emeğin her zaman  ön planda olduğu günler için okuyarak, araştırarak, anlayarak ve anlatarak var gücümüzle çalışmalıyız . Emek kutsaldır, emek çatlayan el, kırılan tırnak, eve yorgun argın gelen baba, ev işlerinden beli bükülen annedir. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız.

Bilinsin ki haksızlık eşitsizlik ve adaletsizlik devam ettiği sürece emek karşılığını almadığı sürece emekçinin nasırlı elleri kapitalizmin başına bir balyoz gibi inecektir.

Tüm emekçiler için, daha iyi  çalışma ve yaşam koşulları yaratılması, eksiksiz sendikal hakların sağlanması, iş hayatında ayrımcılığa son verilmesi, çalışma yaşamında uluslararası kriterlerin kabul edilmesi, herkesin insan onuruna yaraşan bir işe ve yaşanabilir ücrete sahip olması, işyerinde, toplumda ülkemizde ve dünyada barışın sağlanması ana dileğimizdir.

Biz, toplumsal barışın hakim olduğu,  üretimin ve emeğin ön planda olduğu, hak aramanın, eleştirmenin, konuşmanın, yazmanın, çizmenin, itiraz etmenin özgür olduğu bir memleket istiyoruz.

 Krizlerin faturasının halka değil de sorumlusuna kesildiği, yandaş patronların vergi borçlarının silinmediği bir ülke istiyoruz. Kadınların öldürülmediği, çocukların ses çıkarmasına gerek duyulmadığı bir ülke istiyoruz. Emeklerinin karşılıklarını isteyen işçilerin gaz yemedikleri bir ülke istiyoruz. İşçisi, işsizi, emekçisi, emeklisi, gazetecisi, sanatçısı, öğrencisi, genci ve yaşlısıyla emek tüccarlarının değil gerçek emekçilerin öncülük ettiği 1 Mayısları kutlamaya başladığımızda özlem duyduğumuz günlere kısa zamanda kavuşacağımıza olan inancımızla tüm halkımızı  sevgi ve saygıyla selamlıyoruz. 

YAŞASIN 1 MAYIS İŞÇİLERİN ULUSLARARASI BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜ !!! ‘

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA