YEREL
Giriş Tarihi : 18-03-2021 12:27

ERTUĞRUL'DAN 106. YIL MESAJI

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

ERTUĞRUL'DAN 106. YIL MESAJI

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Eylem Ertuğ Ertuğrul, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

ERTUĞRUL, mesajında şunları ifade etti;

“Emperyalizmin en önemli toprak paylaşımlarından biri olarak kabul edilen ve bazı Avrupa devletlerinin bu sömürgeci girişimleri çerçevesinde Osmanlı İmparatorluğu topraklarını da paylaşma azmi içinde oldukları 1914-18 döneminin en önemli cephe mücadelelerinden biri olarak tarihteki yerini alan Çanakkale Savaşları’nda elde edilen kutlu zaferin 106. yıldönümünü onur ve kıvançla kutluyoruz.

Altı yüz yıla aşkın süre üç kıtaya yayılan topraklarda egemenliğini hissettiren Osmanlı İmparatorluğu’nun, 1. Dünya Savaşı yıllarına yansıyan ilk ve son zaferi olan Çanakkale Savaşları, Anafartalar’dan Conkbayırı’na, düşman postallarının ezmek istediği vatan topraklarıyla Çanakkale Boğazı’nda şehit kanları ve canlarıyla yazılmış bir destandır. Yokluk ve yoksunluklar altında aylar süren ve düşman kuvvetleri karşısında azınlık sayılabilecek bir asker sayısı ile verilen mücadelelerde kuşku yoktur ki en büyük gerçeklerden biri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz askerî dehasıdır. Dört yıl süren Dünya Savaşı’nın tek deniz zaferi olan Çanakkale Savaşları, aradan geçen bir asrı aşkın zamandır, aziz ulusumuzun bir nişanesi ve madalyası olarak biz Atatürk evlatlarının onurunu yükseltmektedir.

Son yıllarda Gazi’nin ismini ve başarısını bu destansı savaşlardan ve tarihimizden silmek için çeşitli uğraşlar içinde olan kesimleri e görmekteyiz. Ancak; her yıl 18 Mart’ta, bu vatan evlatlarının Çanakkale Zaferi’ni kutlarken, eşsiz Gazi’mizin ve onun dava arkadaşlarının maneviyatlarına karşı gösterdikleri hassasiyet ve kadirşinaslık, bu uğraşları nafile çıkarmaktadır. “Çanakkale Geçilmez” sözünü dünya literatürüne kazımış Mustafa Kemal’i ve on binlerce kahramanımızı, aradan yüzyıllar geçse de aziz ulusumuz aynı minnet ve şükran duygularıyla anacaktır.

Çanakkale Zaferi, topyekun bir ulusun ortak zaferidir. Başta Ulu Önderimiz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun dava arkadaşları olmak üzere bu zafere kan ve canlarıyla imza atmış tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

18 Mart Çanakkale Zaferi’miz kutlu olsun.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA