YEREL
Giriş Tarihi : 24-01-2021 13:14

ERTUĞRUL,MUMCU'YU ANDI...

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Eylem Ertuğrul, Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümünün 28. yılı nedeniyle yazılı açıklama yayınladı.

ERTUĞRUL,MUMCU'YU ANDI...

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Eylem Ertuğrul, Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümünün 28. yılı nedeniyle yazılı açıklama yayınladı.

24 Ocak 1993 günü Ankara'daki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu yaşamını yitiren Gazeteci Yazar, Hukukçu Uğur Mumcu'nun ölümünün 28. yıldönümü dolayısıyla CHP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Op. Dr. Eylem Ertuğrul yazılı bir açıklama yayınladı. Ertuğrul yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi;

"Ülkemizin ve Türk basının kaybettiği en büyük değerlerden biri olan Uğur Mumcu’nun katledilişinin 28.yıldönümündeyiz.
Uğur Mumcu, somut belgelere dayalı çalışmaları ve yayınladığı eserleriyle önder bir gazeteci olmuştur. Türkiye üzerinde oynanan oyunları kalemiyle açığa çıkarmaktan çekinmeyen Uğur Mumcu`nun, ülkemizin nereye doğru sürüklenmekte olduğuna yönelik tespitlerinin doğruluğu, günümüzde daha iyi görülmekte ve anlaşılmaktadır.
Karanlık işlerden, kapalı kapılar ardında yürütülen karanlık ilişkilerden beslenenler tarih boyunca aydınlardan, aydınlatanlardan hep korkmuştur. Çünkü yarınlarımızı çalanlar, çocuklarımızın, gençlerimizin geleceğini karartanlar derin bir korku içerisindedirler. Bu korkularını karşılarında engel gördükleri güçleri, ipliklerini pazara çıkaracak insanları yok ederek yenmeye çalışırlar. Onun niçin katledildiğini bugün çok daha iyi anlıyoruz. Tıpkı Uğur Mumcu gibi, hayatlarını ülkemizin bağımsızlığına adamış, Atatürkçü, ilerici, çağdaş insanlar; Şükrü Demirkürek, Onat Kutlar, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Cavit Orhan Tütengil, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Mustafa Yücel Özbilgin, Muammer Aksoy, Gaffar Okkan, Necip Hablemitoğlu, Mustafa Fehmi Kubilay ve 2 Temmuzda Madımak ’ta yanan nice aydınlarımız katledildi.
Tüm bu aydınlarımız Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucuları olmuştur. Biz de saydığımız isimler gibi Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucuları olmaya devam edeceğiz. Düşünenlerin öldürülmemesi, öldürülenlerin hiç unutulmaması dileğiyle, aydın kimliği, demokratik ve ilkeli yaşamı ile gençlere örnek olmayı sürdüren merhum Uğur Mumcu’yu rahmet, minnet, özlemle anıyor, anıları ve çalışmaları önünde saygıyla eğiliyoruz."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA