SİYASET
Giriş Tarihi : 10-04-2021 17:18

ERTUĞRUL:'SÖZÜNÜZÜ TUTUN, BİZ DE SİZİ ALKIŞLAYALIM'

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Eylem Ertuğrul, 2019 Mart ayında gerçekleşen yerel seçimler öncesinde, AK Parti tarafından Erdemirde çalışan taşeron işçilere verilen sözlerle ilgili eleştirilerde bulundu.

ERTUĞRUL:'SÖZÜNÜZÜ TUTUN, BİZ DE SİZİ ALKIŞLAYALIM'

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli İlçe Örgütü yaptığı yazılı açıklama ile AK Parti'ye eleştirilerde bulundu.

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Op.Dr. Eylem Ertuğrul, 2019 Mart ayında gerçekleşen yerel seçimler öncesinde, AK Parti tarafından Erdemirde çalışan taşeron işçilere verilen sözlerle ilgili eleştirilerde bulundu.

Ertuğrul yaptığı açıklamada şunları ifade etti;
"İktidar partisinin önünde Ereğlili emekçi kardeşlerimiz için bir şeyler yapma fırsatı oluşmuştur. Haydi tutun şehrimizin emekçilerine verdiğiniz sözü." dedi. Ertugrul şunları söyledi;

"2019 Mart ayında gerçekleşen yerel seçimler öncesince iktidar partisi tarafından Erdemirde çalışan taşeron işçilere verilen sözler unutulmuş değil. Seçim öncesinde işçi kardeşlerimizle yapılan toplantılarda Erdemirin yeni işçi alacağı - ki bu sayı 1000 kişi olarak ifade ediliyordu- yeni istihdam oluşacak, bu kadrolarda taşeron olarak Erdemirde çalışan emekçi kardeşlerimizin kadroya geçirilmesiyle doldurulacaktı. Bu konuda sendika görevlileri de girişimlerde bulunmuş, çaba göstermiş ve iktidardan bunun sözünü aldıklarını beyan etmişlerdi.
Hatta bu konu ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanının da bilgilendirildiği ve kendisinin buna onay verdiği ve takipçisi olunacağı bildirilmişti. Ancak emekçi kardeşlerimize iktidar tarafından verilen bu söz de diğerleri gibi unutulup gitti.
Hafta içerisinde iktidar partisi kadrolarının düzenlediği basın toplantısında Erdemire alınacak yeni işçilerin ağırlıklı olarak Ereğlili kardeşlerimizden olması ve daha önce söz verildiği üzere taşeron işçilerinin kadroya geçirilmesi konusunda iktidar yetkililerinden elle tutulur bir açıklama, bir tavır görmedik. Evet istihdam olması önemli ama bu kadroların Ereğli’de ikamet edenler tarafından doldurulması da önemlidir.
Sevgili hemşehrilerimiz ;
Ereğlinin önüne yıllardır gelmeyen bir fırsat gelmiştir. Bölgemizin en önemli istihdam konularından olan taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi şansı doğmuştur. Bu noktada şehrimiz bir bütün olmalı ve dışarıdan gelecek baskılara boyun eğmemelidir.
İktidar partisinin önünde Ereğlili emekçi kardeşlerimiz için bir şeyler yapma fırsatı oluşmuştur. Haydi tutun şehrimizin emekçilerine verdiğiniz sözü.
Hangi söz diye sorarsanız, videoyu yukarıdaki ekte bulabilirsiniz.
Siz sözünüzü tutun, biz de sizi alkışlayalım. Bakın söz veriyoruz, siz bu işi halledin biz de sizi alkışlayacağız.'

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA