YEREL
Giriş Tarihi : 15-12-2020 13:30

KAMPÜS ALANINDA HAFRİYAT ÇALIŞMALARI TAM GAZ…

TÜM ONUR EREĞLİ KAYMAKAMI İSMAİL ÇORUMLUOĞLU’NUN!

KAMPÜS ALANINDA HAFRİYAT ÇALIŞMALARI TAM GAZ…

Haber Merkezi- Ağır Covit-19 salgın hastalığının insanlığı tehdit ettiği bu günlere rağmen ilçemizde Üniversite Kampüs Alanının hazır hale getirilmesi için başlatılan hafriyat ve zemin düzeltme işlemleri tüm hızıyla devam ediyor.

TÜM ONUR EREĞLİ KAYMAKAMI İSMAİL ÇORUMLUOĞLU’NUN!

2015 yılında o dönem Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın fikriyle ortaya çıkan, daha sonra Askeriye yetkilileri tarafından “Güvenlik Alanı” ilan edilmek istenmesiyle uzun bir süre askıda kalan Bülent Ecevit Üniversitesi Kampüs Alanı projesi yine geçmiş dönem Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır’ın çalışmaları, Cumhurbaşkanı Danışmanlarından Saadet Oruç’un gayretleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın izniyle eski Devlet Hastanesi Bölgesi “Kampüs” alanı olarak ilan edilmişti!

Ancak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü tüm bu gelişmelere rağmen “Kampüs Alanı”nın inşası için hiçbir çalışma ve çaba göstermemesi sürecin daha da uzamasına neden oldu.

Tüm bu olumsuzluklar yaşanırken devreye giren Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu Ereğli’li bazı yardımseverleri bir araya getirerek Kampüs Alanına yapılması gereken fakültelerin inşaatı için gerekli maddi yardımları toplattı ve bir havuz oluşturdu…

Geçtiğimiz günlerde de Ereğli’li müteahhitleri makamında toplayan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu istediği şartlarda çalışmaları kaydıyla tüm müteahhitlerden Kamyon ve İş Makinası desteği alarak kampüs alanının inşaatlara hazırlanması amacıyla zemin düzeltme ve hafriyat çalışmalarını başlattı.

Tüm bu çalışmalar aynı zamanda Eğitim Vakfı Başkanı olarak da görev yapan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun görevlendirdiği iş adamı Oktay Demiroğlu nezaretinde tüm hızıyla sürerken alandaki hafriyat çalışmalarının kısa sürede bitirilmesi ve yeni fakültelerin inşaat çalışmalarının başlaması için de geri sayıma geçilmiş durumda. Demiroğlu’nun tüm çalışmaları yerinde incelemesi ve Kampüs alanında tüm gün tam mesai uygulamasıyla projeye verilen önem ortaya çıkıyor.

BOZKURT’UN AÇIKLAMALARI KAFA KARIŞTIRDI!

Ereğli Kampüs Alanı’nın  Fakülte inşaatlarına hazır hale getirilmesi için Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun kişisel katkılarıyla oluşturulan “Havuz” sayesinde hafriyat  ve zemin düzeltme çalışmalarını başlatması ve bitim sürecine girilen bu günlerde Ereğli basınına Ak Parti kanalıyla yapılan açıklamalar da Ereğli’de yaşayan insanların kafalarında soru işaretleri bıraktı!

2015 yılında başlayan ve 2020 yılında filizlerini görmeye başladığımız Üniversite Kampüs Alanı’nın hafriyat ve zemin düzeltme işlemlerinde Ak Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’un Bölge Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’a “teşekkür” etmesi ve bu çalışmaları yeni bir “müjde” gibi basına yansıtması ve konuyu kendilerine maletmeleri Ereğli Kamuoyunda yadırgandı.

SİYASİLERE GÖREV BUNDAN SONRA DÜŞECEK…

Ereğli’de Kampüs Alanı’nın inşaat süreci Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun katkılarıyla hız kazanırken bu alanda yapılması planlanan Fakültelerin Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde yeni birimler açılarak faaliyete geçirileceği  mi yoksa Kepez mevkisinde bulunan mevcut Fakültelerin bu bölgeye taşınmasıyla mı sürecin tamamlanacağı merak konusu olmaya devam ediyor!

Bülent Ecevit Üniversite Rektörlüğü’nün yeni Fakülteler projesine sıcak bakmadığı, Ereğli’de yeni Kampüs alanına öğrencilerin taşınma suretiyle öğrenci sayısının arttırılmayacağı düşüncesi hakim.

Oysa Ereğli Üniversite Kampüsü’nün yapılmasının gerçek amacı Ereğli’de öğrenci sayısını arttırmak ve Ereğli’nin büyümesinde yeni bir güç katmak.

İşte bu süreçte Ak Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt ve Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu ve Hamdi Uçar’a büyük görevler düşecek!

Şirin Ereğli Gazetesi olarak sürecin sıkı takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA