YEREL
Giriş Tarihi : 19-01-2021 12:54

KAR KÜREME VE TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ereğli'de, Belediyeye ait kar küreme aracı su kanalına yan yattı. Diğer yandan,Ereğli Belediyesine ait araçlar, ilçenin çeşitli bölgelerinde kar küreme ve temizleme çalışmalarına devam ediyor. 

KAR KÜREME VE TEMİZLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ereğli'de, Belediyeye ait kar küreme aracı su kanalına yan yattı. 
Edinilen bilgiye göre, sürücü ismi belirlenemeyen belediyeye ait 67 TU 685 plakalı damperli kamyon, yolda kar temizleme çalışmalarını sürdürdüğü Kırmacı Mahallesi mevkisinde, kayarak yol kenarındaki su kanalına yan yattı.
Sürücünün yara almadan kurtulduğu kazada, yan yatan kamyon, yine belediyeye ait diğer araçların yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı. Herhangi bir hasar tespit edilmeyen kamyon, çalışmasına devam etti.
ÇALIŞMALAR SÜRDÜ
Diğer yandan, Ereğli Belediyesine ait araçlar, ilçenin çeşitli bölgelerinde kar küreme ve temizleme çalışmalarına devam ediyor. 
Belediye bünyesindeki ilgili birimlerin koordinasyonu ile sürdürülen çalışmalarda, bölgelere dağılan kepçe, greyder, dozer ve kar küreme ile tuzlama araçları, yollarda kar temizliği yapıyor.
Bu arada, özellikle dik yokuşlu yollarda zincirsiz araçlar zor anlar yaşadılar.
SUDA DON UYARISI!
Öte yandan, Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünce donma riskine karşı su borusu ve sayaçlarının muhafaza edilmesi gerektiğini duyurusu yapıldı.
Açıklamada şunlar kaydedildi:
“Kentimizde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava dalgası sebebiyle su sayaç ve tesisatları donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilmektedir.  Su tesisatında ve sayaçlarında donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı ve etrafı soğuğu geçirmeyen izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA