YEREL
Giriş Tarihi : 21-03-2021 12:10

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU'NDAN MESAJ...

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla mesaj yayınladı.

KAYMAKAM ÇORUMLUOĞLU'NDAN MESAJ...

Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail ÇORUMLUOĞLU “18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” dolayısıyla mesaj yayınladı.

ÇORUMLUOĞLU’nun yayınlamış olduğu mesaj şu şekilde;

Türk Milleti, bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza gereken saygı, sevgi ve hürmeti göstererek, toplumsal huzuru, millî birliği, sosyal yardımlaşma ve dayanışma olgusunu güçlü tutmayı başarmış bir millettir.

Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, onların kimseye muhtaç olmadan huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak hepimizin sorumluluğudur. Bizleri bugünlere getiren, geleceğe yol alırken rehber olarak yanımızda olan yaşlılarımıza vereceğimiz değer ile yarınlara daha da umutla bakacağımız inancındayım.

Yaşlılarımız; tecrübeleriyle dün ve bugün arasında köprü oluşturan, milli kültür ve değerlerimizi yarınlara aktaran toplumsal hafızalarımızdır.

Kültürümüzün ve inancımızın bir gereği olarak yaşlılara saygı ve sevgi göstermek, onlara değer vermek, onlara hizmet etmek ve yaşamlarını kolaylaştırmak kısacası ahde vefa göstermek gerekmektedir. Toplumumuzun çoğunluğunu oluşturan genç neslin gerek sosyal yaşamda, gerekse aile hayatında yaşlılarımıza ve büyüklerimize saygı, sevgi ve hürmetle davranmasıyla toplumumuz daha mutlu, huzurlu ve refah içerisinde bir yaşama ulaşır. Bizleri yetiştiren ve topluma kazandıran yaşlılarımıza bizim de yarının yaşlıları olduğumuzu unutmadan gereken sevgi, saygı ve hürmeti göstermeliyiz.

Bu duygularla tüm değerli büyüklerimizin ‘‘Yaşlılara Saygı Haftası’’nı kutluyor, sağlıklı, huzurlu, mutlu günler geçirmelerini temenni ediyorum.’

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA