YEREL
Giriş Tarihi : 28-02-2021 11:49   Güncelleme : 28-02-2021 13:11

KDZ.EREĞLİ KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA...

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı,  Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınacak yeni tedbirler belli olana dek, yüzyüze eğitimin mevcut tedbirler çerçevesinde uygulanacağını bildirdi. 

KDZ.EREĞLİ KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA...

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı,  Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısında alınacak yeni tedbirler belli olana dek, yüzyüze eğitimin mevcut tedbirler çerçevesinde uygulanacağını bildirdi. 

Kdz.Ereğli Kaymakamığından yapılan açıklamada, Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni bir sürece girileceğinin ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceğinin kamuoyunun malumu olduğu hatırlatıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar bildirildi;

“Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (Düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabinede yeni kararla alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulamaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup, bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibarıyla başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde, her ilimizde içerisinde bulunduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzısıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA