YEREL
Giriş Tarihi : 06-10-2021 14:30

KENT MEYDANI BAŞLIYOR…

Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı meclis üyeleri dışında Ereğli halkı ve basın çalışanları tarafından ilgi ile takip edildi.

KENT MEYDANI BAŞLIYOR…

Haber Merkezi- Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı meclis üyeleri dışında Ereğli halkı ve basın çalışanları tarafından ilgi ile takip edildi.

Toplantıya Ak Parti Meclis Üyesi Mustafa Kumaş mazereti nedeniyle katılamadı.

Ereğli Belediye Meclisi kararlarının oybirliğiyle alınması sonrasında konuşma yapan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Ereğli’nin geleceğine damga vuracak açıklamalarda bulundu.

KİRA YARDIMINDA BULUNDUK!

Pandami süresince Ereğli esnafının zor günler geçirdiğini anlatan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, devletin tanıdığı imkânlar doğrultusunda Ereğli Belediyesine ait işyerlerinden 1 milyon 600bin lira kira borcunu sildiklerini ve esnafın nefes almasına olanak sağlandığını açıkladı.

SAHİLDEN BAŞKA NEREYİ YAPTI?

Ak Partililerin  kendisine “Sahil’den başka ne yaptı” sözlerine ithafen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yaptığı konuşmada  “Doğalgaz’ı onlar mı getirdiler,Su’yu onlar mı getirdiler, Mezarlık’ı onlar mı yapmışlar” sözleriyle yanıt verirken Ak Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’un maalesef bir “Kibir” içinde olduğunu  ve siyasette “Kibir”in  yeri olmadığı iddiasında bulundu.

KÖYLERE SU VERDİK!

Önceki dönem Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun isteği doğrultusunda Ereğli’nin Köylerinin birçoğuna “Su” verdiklerini söyleyen Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık  bundan dolayı  Ak Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’un bu projeye sıcak bakmadığını belirtti. Ereğli’nin köylerinin kanalizasyon çalışmalarının yapılmadığını iddia eden Posbıyık, köylerin birçoğunda Ereğli Belediyesi’nin verdiği “Durak”ların, “Park”ların, “Basket ve Futbol Sahalarının”mevcut olduğunu ve hizmetlerinin devam edeceğini belirtti.

PROJELER DEVAM EDİYOR!

Ereğli Belediyesi’nin başlattığı birçok proje hakkında da bilgi veren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Kültür Merkezi’nin bitme aşamasına geldiğini, DSİ ile birlikte Ozon Tesisi’nin yapımına başlandığı, yakında Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nin hizmete gireceğini,  Ereğli Belediyesi’ne “Kar Küreme Aracı”  özel olarak Avrupa’da yaptırıldığını ve Haziran ayında kendilerine teslim edileceğini açıklarken, Ereğli Belediyesi’nin Kreş yapacağını, bu Kreş’in önünde tarlası, ürünleri ve hayvanlarıyla birlikte bir kompleks olarak çocuklara hizmet vereceğini belirtti.

BİTMEYEN AŞK!

Ereğli-Devrek yolunun yıllardır bitirilememesini eleştiren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,” Ben Devrek’e gidip “köfte” yemek istiyorum, Devrek Belediye Başkanı Ereğli’ye gelip “Balık” yemek istiyor, bu yol güzergahında bulunan köylerimiz perişan, Ankara yolu kısalacak, bunu da beceremiyorlar” sözleriyle “Bitmeyen Aşk” olarak ilan edilen Ereğli-Devrek yolunun yıllardır bitirilmemesi konusunda Ak Parti Zonguldak Milletvekillerini eleştirirken Alaplı ‘dan da Ereğli’ye gelirken “Pidos” kavşağından başlayan ve Ereğli Terminal Binası önündeki kavşakla birleşecek olan “Çevre Yolu” projesininde bitirilmesi için uğraş verilmediğini, bilhassa Kepez Mevkisinde ve  Alaplı-Ereğli Karayolunda “ölümlü” birçok kazanın meydana geldiğini, ağır vasıtaların  ve otobüslerin çevre yolunu kullanması durumunda bu sorunun da ortadan kalkacağını açıkladı. Ereğli trafiğini rahatlatmak için birçok alternatif yol çalışmalarının bitme aşamasına geldiğini belirten Posbıyık önümüzdeki günlerde tüm yolların asfalt çalışmalarının başlayacağının müjdesini de verdi.

Çarşı içinde İş Bankası yanında ve Erdemir Kültür Merkezi altında gençler için “Kafe” alanlarının açılacağını açıklayan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Ereğli’ye ve Ereğli insanına hizmetlerimiz durmadan devam edecek açıklamasında bulundu.

EREĞLİ’YE CAMİ YAPILMASI!

Ereğli’ye Cami yapılması konusunda Milli Emlak Müdürü tarafından Ankara’ya davet edildiğini açıklayan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık,” Kent Meydanı na yapılması istenen Cami karşılığında Ereğli Belediyesi’nin devlete olan tüm borçlarının silinmesi teklifiyle karşılaştığında şaşırdığını, kendilerinin devlete borcu olmadığını söylediğinde Milli Emlak Müdürü’nün şaşırdığını, Kent Meydanı yapılacak alanın “basık” mevkide olduğunu söylediğini ve Ereğli’nin 16 Bölgesinde “Cami” yapılması için proje sunduklarını, tahminince Askeri Lojmanlar Mevkisinde “Cami” projesinin yapılacağı tahmin ettiğini ve Belediyenin tüm imkânlarıyla bu projeye destek vereceklerini” söyledi.

KENT MEYDANI BAŞLIYOR!

“Ereğli’de birileri muhalefet yapmak istiyor ama  ben Ankara’da tüm işlerimi halledebiliyorum. Devlet kademelerinde nereye gitsem, hangi bakanlığa gitsem  sağolsunlar tüm isteklerimi onaylıyor”  sözleriyle konuşmasına devam eden Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık  “Kent Meydanı Başlıyor”  diyerek Ereğli’ye ve Ereğli insanına en büyük projenin müjdesini de vermiş oldu.

Kent Meydanı’nın altına 4 Katlı Otopark yapılacağını açıklayan Posbıyık bunun 2 katı hayırsever kişi tarafından, 2 katı da Ereğli Belediyesi’nin katkılarıyla yapılacak dedi.

Kent Meydanı’na kazma vurulduktan sonra araç sahipleri bir süre zorluk çekecek ama sonunda Ereğli kazanacak sözleriyle konuşmasına devam eden Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık Erdemir’le lojmanlar mevkisinde hiçbir anlaşmada bulunmadıklarını, ancak Oyak Holding’in çok büyük bir kuruluş olduğunu ve bu bölgede “imar” işlerine başlayabileceğini ve hakkı olduğunu söylerken, umarım böyle bir düşünce içine girerlerse Ereğli Belediyesi ile işbirliği içine girerlerse kazanırlar. Eğer “Toki” üzerinden ve sadece Çevre Bakanlığı üzerinden çalışma başlatırlarsa kendileri kaybederler sözleriyle Oyak ve Erdemir’le işbirliği içinde çalışmak istediklerinin de altını çizdi.

HAVANIZI ALIRSINIZ!

Son günlerde Ak Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’un Ereğli Devlet Hastanesi Acil Girişi tarafında bulunan yolların Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş tarafından yapılacağını açıklamasını eleştiren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık bu alanında gerek asfalt, gerek parke kısımların Ereğli Belediyesi tarafından yapılacağını açıkladı.

“Devlet Hastanesi Başhekimi ne istedi de yapmadık” sözleriyle konuşmasına devam eden Halil Posbıyık “Hergün istek üzerine elemanlarımız orada hizmet veriyorlar. Gülüç Belediye Başkanı’na kızmıyorum. Sadece kendisini bu işlere alet ediyorlar. Gülüç benim birçok mahallemden ufak, Yazık ediyorlar, siyaseti bilmiyorlar. Bu gibi işlerle kimse Ereğli Belediye Başkanlığı’na soyunmaya kalkmasın”dedi.

ÇAYLAK SİYASETÇİLER!

Son dönemde Ereğli’de başlayan siyasi hareketliliğe de dikkat çeken Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Biz göreve geldiğimizde birçok “İmar” dosyası önümüze geldi. Tüm bu dosyalar  devlet tarafından inceleme altında. Biz görevde olmadığımız 5 yıllık süreçte “Trilyonları” götürmüşler. Firmanın biri “Emsalden fazla 4500m2” inşaat yapmış 15-20 Trilyonu götürmüş, şimdi bizden “İskan” alamadım diye bağırıyor. Utanmadan “Para istemişim, iskanı verecekmişim” gibi yalanlarla karalama kampanyası yapıyorlar. İşte bu gruplar başlarına bir adam bulmuşlar, yeniden Ereğli Belediyesi’ni ele geçirme planları içindeler. Bu kişiler amaçlarına ulaşamayacaklar.

AKPARTİ MECLİS ÜYESİ NUMAN KORKMAZ SÖZ ALDI!

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın konuşması sonrası söz alan Ak Parti Grup sözcüsü Numan Korkmaz konuşmasında. ” Bizler Ak Parti Grubu olarak Ereğli Belediye Meclisi’nde Ereğli’nin lehine olan tüm kararlarda “Evet” oyu kullandık, sizi destekledik ancak Akparti İlçe Başkanı hakkında yaptığınız suçlamaları kabul etmiyoruz, burası yeri değil, gerekirse basın toplantısı yaparsınız, düşüncelerinizi açıklarsınız’ sözleriyle tepki verdi.

ÜNİVERSİTE KAMPÜSÜ BAŞLAMALIYDI!

Ak Parti Meclis Üyesi Numan Korkmaz’ın sözlerine cevap veren Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, “Ben Akparti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt hakkında ağır kelime kullanmadım. Bizler Ereğli’nin geleceği adına gerek Ereğli Kaymakamı, gerek TSO Başkanı, gerek Akparti İlçe Başkanı ile birlikte toplantılar yapar, fikirlerimizi beyan eder, ortak bir karar alırdık. Bundan 10 gün öncesinde alınan kararlar çerçevesinde Üniversite Kampüsü’nün temeli atılmalıydı. Bugün bu konu hakkında hiçbir bilgimiz yok. İletişim maalesef koptu, ben 20 yıldır bu meclisi yönetiyorum, neyi konuşup konuşmayacağımı iyi bilirim’ sözleriyle konuya açıklık getirdi.

Konuşma sonrasında Ak Parti’li Meclis Üyeleri yerlerinden kalkarak Meclis Salonu’nu terk ettiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2150
 • 2Konyaspor2142
 • 3Beşiktaş2235
 • 4Hatayspor2135
 • 5Başakşehir FK2034
 • 6Adana Demirspor2234
 • 7Fenerbahçe2133
 • 8Alanyaspor2132
 • 9Gaziantep FK2131
 • 10Sivasspor2130
 • 11Fatih Karagümrük2230
 • 12Kayserispor2128
 • 13Galatasaray2127
 • 14Giresunspor2125
 • 15Antalyaspor2123
 • 16Göztepe2121
 • 17Kasımpaşa2121
 • 18Altay2118
 • 19Çaykur Rizespor2118
 • 20Yeni Malatyaspor2115
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA