EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-01-2021 14:38

UZAKTAN EĞİTİME 'KESİNTİSİZ' DEVAM

Ereğli'de, uzaktan eğitime ‘kesintisiz’ devam edildiği’ bildirildi.

UZAKTAN EĞİTİME 'KESİNTİSİZ' DEVAM

Ereğli'de, uzaktan eğitime ‘kesintisiz’ devam edildiği’ bildirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy, gazetecilerin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, 
“Bu süreçte ilçemizdeki Okul öncesi eğitim, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde TRT EBA TV, EBA platformu, EBA canlı ders ve diğer güvenilir kaynaklardan uzaktan eğitim faaliyetleri verimli bir şekilde kesintisiz devam ediliyor” dedi.
Aksoy, Koronavirüs (Covid-19) salgını (Pandemi) nedeniyle ülke genelindeki tüm eğitim kademelerinde 12 Mart 2020’de yüz yüze eğitime ara verildiğini hatırlatarak, şunları söyledi:
“23 mart 2020 tarihinde ise Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğitim başladı. Bu süreçte ilçemizdeki Okul öncesi eğitim, ilkokullarda, ortaokullarda ve liselerde TRT EBA TV, EBA platformu, EBA canlı ders ve diğer güvenilir kaynaklardan uzaktan eğitim faaliyetleri verimli bir şekilde kesintisiz devam ediliyor. 9 milyarın üzerinde tıklanma oranıyla dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim Web sitesi EBA 1700’den fazla ders ve 40 binden fazla zengin, güvenilir ve etkileşimli içerikle öğrencilerimizin hizmetindedir. EBA'da konu ve kazanımlar eşleştirilmiş, videolu veya etkileşimli anlatımlar, alıştırmalar, özetler, proje dokümanları, öğretmenlere özel içerikler, 5 binden fazla kitap ve 240 binden fazla soru öğretmen ve öğrencilerimize istifadesine sunulmaktadır.
Bu süreçte, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, okul müdürlerimizle ve öğretmenlerimizle sürekli çevrimiçi toplantılar yaparak uzaktan eğitim faaliyetlerini değerlendiriyoruz.”
TABLET BAĞIŞLARI VE EBA DESTEK…
İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy, uzaktan eğitim süresince ihtiyaç duyulan tabletlerin temininde, Devletin yanı sıra bir çok kuruluş ve kişinin katkıda bulunduğunu hatırlattığı açıklamasını, şöyle sürdürdü:
“İlçemizde uzaktan eğitime erişimde sorun yaşayan öğrenciler sınıf öğretmeni ve okul müdürlüklerince belirlenerek Sayın Kaymakamımızın üstün gayretleriyle, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir),  Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO, Ereğli Belediyesi, TAT Metal AŞ. ve diğer hayırseverlerin katkılarıyla temin edilen 642 adet tablet, ihtiyaç sahibi öğrenciye teslim edildi. Tablet kampanyası devam ediyor. Yine evinde internet ve bilgisayarı olmayan öğrencilerimiz için ilçemizdeki okullarda EBA destek noktaları oluşturarak öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Bu süreçte yoğun gayret gösteren tüm öğretmenlerimize, bize yardımcı olan çok değerli velilerimize teşekkür ediyoruz. 15 Şubat itibarıyla tüm eğitim kademelerinde yüz yüze eğitime başlamayı diliyor sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA