YEREL
Giriş Tarihi : 18-01-2021 13:39

VAKIF KÖYÜNDE KAR KALINLIĞI 1,5 METREYİ BULDU

Ereğli’nin en uzak köyü Vakıf Köyünde, kar kalınlığının bir buçuk metreyi bulduğu bildirildi.

VAKIF KÖYÜNDE KAR KALINLIĞI 1,5 METREYİ BULDU

Ereğli’nin en uzak köyü Vakıf Köyünde, kar kalınlığının bir buçuk metreyi bulduğu bildirildi. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, yaptığı açıklamada, İlçeye bağlı tüm köy yollarının kapalı olduğunu söyledi.Çorumluoğlu, Köy muhtarları ile sürekli telefon ile diyalog halinde olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Vakıf Köyü Muhtarı, köylerindeki kar kalınlığının bir buçuk metreye ulaştığını söyledi. Diğer köylerimizde de yoğun kar yağışı devam ediyor. Tamamı kapalı olan köy yollarımızı açma çalışmaları devam ediyor. Bunun için takviye dozer bekleniyor. Yalların durumu ve kar yoğunluğuna göre greyder ve dozerlerle yol açma çalışmaları devam edecek.”

ENERJİDE SON DURUM

Kaymakam Çorumluoğlu, önceki gün yoğunlaşan kar yağışı sonrası, köylerde ve ilçe genelinde enerji nakil hatlarında hasarlar meydana geldiğini hatırlatarak, “ekiplerin çalışmaları sonucu ilçe merkezinde bazı ufak arızalar dışında sorunlar çözüldü. Daha sonra ise köylere ağırlık verildi. Bu kapsamda köylere takviye ekipler gönderildi” dedi.Bu arada, köylerdeki enerji nakil hatlarına müdahalede bulunmak üzere Ankara’dan ekip istendiği edinilen bilgiler arasında.

TELEKOM VE YOLLAR

Telekom hatlarında yaşanan sıkıntının daha da az olduğuna dikkat çeken Kaymakam Çorumluoğlu, halen yüzde 80 kısım hizmet verildiğini, hizmet verilemeyen yüzde 20’lik kısımda ise çalışmaların devam ettiğini kaydetti.Ereğli-Zonguldak karayolunun trafiğe kapalı olduğunu hatırlatan Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, vatandaşların, zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları önerisinde bulundu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA