FARK; 11 BİN OY!!! RÜYA GİBİ…


Bu makale 2019-04-02 14:25:11 eklenmiş ve 1072 kez görüntülenmiştir.
ŞAFAK EREL

Seçim döneminin ilk günleri CHP seçim Bürosunun önünde Ak Parti Ereğli  Belediyesi  eski Meclis Üyesi dostum  Salih Kumaş’la  karşılaşıyorum ve sohbete dalıyoruz!

Kumaş diyor ki “Bugün seçim olsa Halil Posbıyık kazanır. Ben uzun yıllar siyasetin içindeyim. Seçimin son günlerine doğru farklar dengelenir,  Bağlık, Sarıkorkmaz ve Kepez’de biz kazanırız ve seçimi alırız” diyor.

 “Kırsal kesimlere doğru Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal sizin oylarınızı böler mi?” şeklinde soru yöneltiyorum kendisine.

“Kesinlikle etkilemez. Uysal “yerli” oyları toplar, Ak Parti’ye zarar vermez” diyor Kumaş! Konuşmamız sonlanıyor!

Ak Partili dostlarımız işte bu mantıkla hareket ederek süreci tamamladılar. Yeni politikalar üretemediler. Siyasetin içinde olunca kendilerini “Tecrübeli” sandılar!

Fark; 11 bin oy!!! Rüya gibi…

Seçim sürecinin ilk günleri.  Mardinli’ler Kahvesini ziyaret ediyoruz. Halil Posbıyık konuşmasını bitiriyor, Mardinli bir genç sözcü olarak konuşmaya başlıyor!

“Sayın Başkanım, biz size güveniyoruz, biz sizden sadece Ereğli Belediyesi’ne geldiğimiz zaman 2. Sınıf vatandaş yerine konmak istemiyoruz, sadece “eşit” muamele görmek istiyoruz.”

Gözlerim doluyor! Dışarı atıyorum kendimi! Ereğli Belediyesini bu şekilde yönetenlere haykırmak istiyorum. Belediye’nin üst katlarında, “İmar” da inşaatcıların “Rant”larına rant katan, menfaat sağlayan altlarında “Mercedes’lere” binen sözüm ona “beyefendiler”  aklıma geliyor!

Susuyorum!

İşte Halil Posbıyık farkı diyorum. Tüm insanları kucaklayarak, tokalaşarak insanlara dokunarak, insanlara güven vererek geliyor!

Fark;11 bin oy!!! Rüya gibi…

Madeni İşler ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ediyoruz! Odanın 2. Başkanı ve aynı zamanda MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk’ün konuşmasını dinliyorum.

“Geçtiğimiz günlerde Zonguldak’ta bir toplantıya katıldık. Ereğli’de Tersanelerin açılması gerektiğini söyledim. Zonguldak Bölgesinin ve Ereğli’nin “öncelikli Bölgeler” arasına alınması gerektiğini, ekonomik zorlukların bu şekilde aşılabileceğini, bunlar olmayacaksa Ereğli’nin il olması gerektiğini söyledim. Bana Ak Partili üst bir bürokrat  “Bölücü” sıfatını yakıştırdı” dedi Demirtürk.

Zonguldak Ereğli’nin “İl” olmasını kesinlikle istemez. Ama maalesef Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ereğli’yi ziyareti öncesi Ak Parti’li yöneticiler, Ereğli İl olacak, Erdemir’de Taşeron işçiler daimi statüye geçecek gibi sözlerle insanlardaki beklentiyi yükselttiler, Sayın Erdoğan bu konulara  değinmeyince de  bu ziyaret amacına ulaşamadı!

Fark;11 bin oy!!!  Rüya gibi…

Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem’i ziyaret ediyoruz. Samimi bir ortamda Posbıyık’a iltifatlar yağıyor!

“Günah işlemekten korkmayın. Eğer günah işlerseni z Sevap işlemenin değerini anlarsınız” sözlerinden kendime “ders” çıkarmaya çalışıyorum!

Odadan ayrılırken İrfan Erdem Halil Posbıyık’la beni kenara çekti ve kulağımıza “seçimi kazanıyorsunuz, aman kimseyle kavga etmeyin” şeklinde sessizce fısıldadı!

Posbıyık’ta her zamanki sevecenliği ile “Benim kimseyle kavgam olmaz ama bu ara Şafak’ı kavga etmemesi için zor tutuyoruz” dedi, gülüştük!

Ve aynı İrfan Erdem geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Danışmanı Saadet Oruç ve Türk-Metal Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Odabaş’ın ziyaretinde “AK Parti”ye destek sözlerini, seçimi Ak Parti’nin kazanacağı söylemlerini hayretle izledim! Erdem’in işi daha ileri götürerek işadamı Halil Bozkuş’la  sahada seçim çalışması yaptığını da izledim!

Kısa sürede “Günah ve Sevap”  işlemenin değerini de daha kolay öğrenmiş oldum!

Fark;11bin oy!!!  Rüya gibi!

Cumhurbaşkanı  Danışmanı Saadet Oruç seçim sürecini kendi memleketi, Ereğli’mizde geçirdi. Ak Parti’ye destek olabilmek için birçok “basın toplantısı” gerçekleştirdi, birçok “İşadamıyla” görüşmeler yaptı!

Sayın Oruç sizinle fotoğraf karesine girip “resim” veren ve işi sadece alttan çalışmak olan ve “resim” veremeyen bazı işadamlarının birçoğu Ereğli’de “garip”  insanların hisseli arazilerinden 40-50 m2 arsa satın alıp o arazilerin tamamını “İzale-i Şuyu” yaparak kendi üstlerine geçiren, halkın kanını emen vampirlerden olduklarını göremediniz, Ereğli’yi “dizayn” etmeye çalışan kişilerin etrafınızı çevrelediğini göremediniz, kısaca boşa “Kürek” sallayıp durdunuz!

Fark;11 bin!!!  Rüya gibi…

Yusuf Ziya Odabaş… Türk-Metal Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi!

Seçimin son günlerine doğru çok “aranır” oldunuz ki bir anda “Ayranınız kabardı!” Ne güzel Ankara’da oturuyordunuz!  2014 yılında Halil Posbıyık’ın seçimi kaybetmesinde rol oynayan en az 15 etkenden 1 ini oluşturduğunuz halde “seçim bizim sayemizde kazanıldı” apoletiyle 5 yıl gezdiniz, durdunuz! Bu “apolet” in de “yalan” olduğu ortaya çıktı! Sayenizde! Genel Başkanınız Pevrul Kavlak’ı da bu “kaos”un içine sürüklediniz! Şube başkanın Metin Ercan kendisini ziyaret eden Halil Posbıyık’a “Kurumsal Hafıza” gibi bir kelime kullandı,  “paralı gurka”larında bu sözlerini “manşet” yaptılar!

Ne kazandın! Sende “Kurumsal Hafıza” varda karşındaki  insanın beyninde aynı “hafıza” yok mu?

Halil Posbıyık seni, kurumunu ziyarete gelmiş, diyor ki gelin geçmişi unutalım, “Beyaz Sayfa” açalım!

Bulunmaz “Hint Kumaşı” mısın seni ziyaret edecek özellikle?

Bak kendi içinde “Soner Uslubaş”ı temizledin, demek ki yetmemiş, biraz daha değişime ihtiyaç var Türk-Metal’de!

Seçime müdahil oldunuz, Taşeron İşçi’yi “daimi kadro” ya aldıracağız yalanının yayılmasında “yetkisiz” olmanıza rağmen ön saflara geçtiniz! Sonuç?

Fark;11 bin oy!!!   Rüya gibi…

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demitaş! Sizden de büyük destek aldı Halil Posbıyık! Allah razı olsun!

Posbıyık’ın adaylığı kesinleştikten sonra Yazıhaneye geldin, Ereğli’de seçim kazanmak çok zor dedin, çektin gittin, bir daha ortalarda gözükmedin!

En doğru hareketi yaptın seçim meydanlarında gözükmeyerek, emin ol! Sen Ankara’da kendi adayınla “Balıkhan” da 5 yıl daha bekle! Zaman hızlı geçer, merak etme!

“Ben seçimlerde 28 bin oy aldım, benim aldığım oyu alında göreyim” demişsin CHP’li dostlarına seçim öncesinde!

Siz bu süreçten sonra 1 değil 100 seçime girin Ereğli’de 37bin “oy”u yan yana göremezsiniz! Tabii seçim ortamı bundan sonraki yaşamınızda görebilirseniz!

Halil Posbıyık 40 günlük seçim çalışmalarında mahalle mitingi, kahve toplantısı, ziyaret toplam 336 aktivite gerçekleştirdi. Eşi Neriman Posbıyık’ın “ev” ziyaretleri bu sayıya dâhil değil.

Ve Halil Posbıyık Ereğli’de “TARİH”i yeniden “YAZDI”.

Ereğli’de “HALK GÜCÜ”  desteğini POSBIYIK”tan taraf kullandı ve birlikte kazandılar.

Diğerlerini soracak olursanız!

Onlarda Ereğli tarihinde yerlerini almış oldular!

11 bin oy fark yiyerek!

RÜYA GİBİ!

 

Afiyet olsun!!!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
SU!
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
Haber Portalı
© Copyright 2019 Gazi Soft. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi