Şafak Erel
Şafak Erel
Giriş Tarihi : 21-09-2020 12:32

EMANET…

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar görevine yeni seçilen AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular geçtiğimiz hafta sonu…

Bizler kendilerini Erdemir’in “Özel Endüstri Bölgesi” olacağı söylemlerinin fazlalaştığı bir dönemde Ankara’da partililer arasında yaptığı bir konuşma ve bu konuşmanın basına yansıması sonrası ortaya çıkan “sıkıntı” sonucu  “ Ereğli’ye geleceğim ve açıklama yapacağım” sözleri üzerine beklemiştik ancak bu ziyaret gerçekleşmemişti!

Kendileri Ereğli’ye o aralıkta geldiler sessizce ancak bir AK Partili kardeşimizin kızının düğün törenlerine akşam saatlerinde kısa bir ziyaret gerçekleştirdiler ve gittiler!

O tarihte AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın kendi kafasında oluşturduğu durum,  gizli planlar ve yaptığı açıklama sonrası kendisine “teşekkür” etmiştik!

Zira Uçar’ın bu konuşması sonrası Ereğli’de geçmişte görülmemiş bir olay yaşanmış,  Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, TSO Başkanı Arslan Keleş ve AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır hep birlikte Ankara’ya hareket etmişlerdi…

Siyaset gütmeden sadece Ereğli’nin geleceği adına… Ereğli’nin menfaatleri adına…

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar bugün Ereğli’ye geliyor ve Ereğli’de gündem oluşturabilmek adına sözler söylemeye devam ediyor!

Geçmişte Erdemir’le ilgili sözlerinden eser olmasa da şu sözleri söylüyor sayın vekil!

“2024 yerel seçimlerinde “emanet” vermiş olduğumuz belediyeyi inşallah tekrar AK Parti’ye kazandıracağız. Bugün hasbelkader kazanılmış yerel bir yönetimde, kendisinden bile beklentisi olmayan bir yerel yöneticinin çıkıp Ereğli’ye bir faydasının, bir katkısının olacağına inanıyor musunuz? Heyecanı olmayan, vizyonu olmayan, gelecekle ilgili bir hedefi olmayan bir insan Ereğli’ye ne katabilir? Neyin mücadelesini verebilir? Hiçbir şey! O yüzden Ereğli’nin açıkçası bu dönemde 5 yılı heba olmuştur ama biz Ereğli halkının şunu bilmesini istiyoruz. Merkezi Hükümetimizin Ereğli’ye yapması gereken projeler ne varsa hepsinin yapılması için üç vekilimiz, il başkanımız, ilçe Başkanımız ile birlikte sürekli takip edeceğimizden asla ama asla şüpheniz olmasın.”

Bu sözleri duyduğunuzda insanın yüzünde bir gülümseme beliriyor..

Acı bir gülümseme!

Daha birkaç ay önce Erdemir’e işe alınacak Beycumalı, Çaycumalı isimlerle gündeme gelen ve bunun açıklamasını dahi yapmayan milletvekilimizin sözlerinde çizdiği bu tablo kimleri tatmin eder, kimleri umutlandırır bekleyip görmek gerek!

Sayın vekil “Emaneti geri alacağız” diyor!

Hangi emaneti geri alacaksınız sayın vekil.

Ereğli Belediyesi yıllarca Ruhi Cöbekoğlu, son 22 yılda Halil Posbıyık tarafından yönetildi.

2019 yılında da sizin “Hasbelkader” olarak nitelendirdiğiniz seçimlerde Ak Parti’ye 11bin oy fark atarak CHP adayı olarak size verdiği “Emanet”i geri aldı Halil Posbıyık…

Kısaca sizin kullandığınız “Emanet” kelimesi bizim beynimizde yer bulmadı maalesef.

2014 seçimlerinde Ereğli’de seçimleri CHP’den milletvekili aday adayı olan Hüseyin Uysal ismiyle Ak Parti Ereğli’de yerel seçimleri kazanırken sürece damga vuran siyasi güç o dönem Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan olmuştu…

Demek ki siz 2019 seçimlerinde Ak Parti Belediye Başkan adayı Erol Şahin’e pek destek verememişsiniz!

Ya da siz yaptığınız icraatlarla Ereğli’lilere kendinizi kabul ettirememişsiniz!

Ki sonuç ortada…

Ereğli’de Ak Partinin siyasi geçmişine baktığımız zaman Ereğli’ye hizmetleriyle Ak Parti eski milletvekilleri Fazlı Erdoğan ve Ercan Candan’ı, Ak Parti eski İlçe Başkanı Fatih Çakır’ı, ve bugünlerde Ereğli adına olumlu hizmetleriyle gördüğümüz Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanlarından Saadet Oruç’u  “el” üstünde tutarız.

Ama Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın Ereğli adına sözleri biraz havada kalıyor. İnandırıcı ve samimi pek gelmiyor insan beynine!

2014- 2015 Ak Partili Ereğli Belediyesi’nin hüküm sürdüğü sürece bir bakmak gerekiyor eğer geçmişten ders alarak ileride seçiler kazanmak istiyorsanız!

Ereğli Tersanelerinde batmaktan kurtarılmaları için devlet tarafından “Yolcu Gemisi” inşasına başlanacaktı! Üniversite Kampüsü açılacak ve öğrenci sayısı arttırılacaktı! Erdemir’de “taşeron” statüsündeki işçiler “daimi” statüye alınacaklardı!

Sözler havalarda uçuştu o süreçte!

Ardından Ereğli Belediye Meclisi’nde oluşan iç çekişmeler, yıkılan eski Ereğli Belediye Binası’nın, yıkılan Terminal Binalarının yerine yeni oluşumların yapılamaması sonuçta Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Ak Parti’den aday gösterilmemesi ve 11 bin oy farkıyla kaybedilen seçimler.

Ereğli adına “boşa” giden 5 yıl bu sürece rastlıyor Sayın Milletvekili Hamdi Uçar!

Bilginize sunarım…

Hafta sonu bir taziye ziyareti için yolum “Bartın’a” kadar uzandı!

Zonguldak’ın içinden geçtim, 27 bin nüfuslu Çaycuma’yı seyrettim. Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar’ın Ereğli ziyaretinde sarf ettiği sözler kafamda uçuştu!

Heyecan, Vizyon, Hedef sözcükleri aklıma geldi Uçar’ın ağzından eksik etmediği.

Ereğli’yi yöneten tüm kişilerin Heyecanı, Vizyonu ve Hedefi her dönemde olmuş ki bugün Ereğli var olmuş…

Zonguldak’ın “taşıyıcısı, gerçek gücü” olmuş Ereğli…

Ereğli’yi bilmek gerek…  Ereğli’yi yaşamak gerek.. Ereğli’yi sindirmek gerek…

Ereğli hakkında konuşmak istediğinizde bilmek gerek tüm geçmişin gerçeklerini!

Bugün Ereğli Belediyesi ne “Emanet’te,” ne  “Vizyonsuz ve Hedefsiz” ellerde!

Bizce “Emin” ellerde…

Siz, siz olun 2 yıllık milletvekilliğiniz sürecinde konuşmanızda bahsettiğiniz Ereğli hakkında düşünülen projelere ivedilik kazandırın ki yarınlarda Ereğli adına konuşma sahibi olun, Ak Parti’ye güç katın, destek katın…

Sonra 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde gözlerimiz “sizi” aramasın!

Ereğli dışarıdan görüldüğü gibi “küçük” değildir…

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Alanyaspor616
 • 2Fenerbahçe614
 • 3Galatasaray610
 • 4Fatih Karagümrük68
 • 5Kasımpaşa68
 • 6Antalyaspor68
 • 7Yeni Malatyaspor68
 • 8Göztepe67
 • 9BB Erzurumspor57
 • 10Sivasspor47
 • 11Başakşehir FK67
 • 12Gaziantep FK67
 • 13Hatayspor47
 • 14Konyaspor56
 • 15Kayserispor56
 • 16Çaykur Rizespor55
 • 17Trabzonspor65
 • 18Denizlispor55
 • 19Beşiktaş44
 • 20Gençlerbirliği54
 • 21MKE Ankaragücü41
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
RÖPORTAJLAR
YAZIK…
YAZIK…
ARŞİV ARAMA