YEREL
Giriş Tarihi : 20-11-2022 12:41

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU, SAHİLDEN KANDİLLİ’YE UZANACAK

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, sahildeki bisiklet yolu ile Kemer’den Kandilli sınırına kadar uzanan parkuru birleştirmek için Yöresel Dernek Evleri ile Kemer arasında çalışmalara başladıklarını açıkladı.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU, SAHİLDEN KANDİLLİ’YE UZANACAK

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, beraberinde belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve teknik ekip ile birlikte belediye hizmetlerini tanıtım gezisi kapsamında Ereğli-Kandilli arasında çalışmaları yürütülen Bisiklet ve Yürüyüş Yolu çalışmalarını yerinde inceledi.

‘Bisiklet ve Yürüyüş Yolu, Sahilden Kandilli’ye uzanacak’ diyen Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Sahili yaparken Bisiklet yolunu Erdemir Ofis yanından Yöresel Dernek Evleri’ne kadar yapmıştık. Kemerden itibaren Kandilli sınırına kadar 7 kilometrelik Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nu kaba olarak açtık. Gençlerimiz başta olmak üzere her yaştan insanlar açısından, sağlıklı spor açısından Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesini önemsedik. Ancak bütün sıkıntımız Yöresel Dernek Evleri’nden itibaren Kemer’e kadar olan arayı bağlayamıyorduk. Çünkü Acheron bölgesi Sit alanı olduğu için. Anıtlar Yüksek Kurulu’na müracaat ettik. Gençler için bisiklet yolu yapmak istiyoruz dedik. ‘Müze Müdürlüğü’nün gözetiminde bisiklet yolu açabilirsiniz’ dediler. Bizde görüldüğü gibi sit alanının üzerine derine gitmeden, kazı yapmadan açmaya başladık. Bütün mesele bisiklet yolunu kesintisiz bağlamaktı. Şimdi Ofis yanından bisikletine binen bir vatandaşımız, Ereğli ilçe sınırına kadar kesintisiz bisikletini sürebilecek. Vatandaşlarımız yürüyüş yapabilecekler. Bisiklet ve Yürüyüş Yolu, sahilden Kandilli’ye uzanmış olacak. Kandilli sınırından itibaren de Özel İdare yaparsa, tüneller ışıklandırılırsa toplamda 24 kilometrelik bir bisiklet yolu olmuş olacak. “

AdminAdmin