YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 17:17

KAYMAKAM YAPICI'DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI “Muhtarlar Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

KAYMAKAM YAPICI'DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet YAPICI “Muhtarlar Günü” dolayısıyla mesaj yayınladı.

YAPICI, mesajında şunları söyledi:

“Köylerimize ve mahallelerimize kamu kaynağının aktarılması hususunda birinci derecede sorumluluk bilinciyle 24 saat görevi başında bulunan muhtarlarımızın, hizmetlerinin hatırlanması, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi düşüncesiyle, Üllkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim günü, 1829’un yıl dönümünde, 2015 yılından itibaren ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan edilmiştir.

Muhtarlarımız, bir yandan mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedirler.

Devletimizin vatandaşına en hızlı şekilde ulaşmasında önemli görev üstlenen ve mahalle sakinleri için özveriyle çalışan muhtarlarımız her türlü takdiri ve şükran duygularımızı hak etmektedir. Bugün bizler de, beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.
Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle ve köy muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum.”

AdminAdmin